Sünoptik Kairo Kiitsak: Lähiajal lund veel silmapiiril ei paista

Autor: Lääne-Virumaa Uudised • 15. oktoober 2021
Jaga lugu

Kured läinud, kurjad ilmad. Hommikud on juba külmad ja tuulised ning autoaknale tekib õhkõrn jääkiht. Kas kisub külmaks? Mida arvab sünoptik Kairo Kiitsak?

14.10.2021. Sünoptik Kairo Kiitsak püüdis kaamerasse udusse mattunud Simuna.
Autor: Kairo Kiitsak

Simuna päritolu sünoptik Kairo Kiitsak rääkis, et muutused rõhuväljas võivad toimuda väga kiiresti, mistõttu on raske edastada pikaajalist prognoosi.

Tema sõnutsi on nii, et kui sel nädalal õnnestub madalrõhkkondadel Läänemere regiooni täielikult sisse tungida, siis võivad sajud laialdasemaks muutuda. Samas ei saa välistada ka seda, et kõrgrõhkkond näitab uuesti tugevnemisemärke.

"Lähiajal lund veel silmapiiril ei paista, aga õhumass muutub veidi jahedamaks," ütles Kiitsak. Ta lisas, et selline muutus on normaalne, arvestades, et praegune ilm on pikaajalise keskmisega võrreldes tunduvalt soojem, aga ka kuivem.

"Pikemad trendid näitavad, et oktoobri teine pool võib tulla temperatuurifooni poolest normilähedane või pisut jahedam."

Ilmamees lausus, et järgnevatest kuudest on veel vara üksikasjalikult rääkida, aga ta oli nõus veidi saladusloori kergitama.

"Mis puudutab talve, siis vaadates, missugused protsessid praegu atmosfääris ning ookeanides aset leiavad ja mida näitavad pikaajalised trendid. Siis šansid paistavad olema minu hinnangul head."

Kiitsak ütles, et juba suve keskpaigas hakkas ta esimesi vihjeid saama mudelitest, mis äratasid temas huvi.

"Võimalus on täitsa olemas, et tuleb talve moodi talv, mitte läbi talvekuude vinduma jääv sügis. Millal toimub nii-öelda see läbimurre, seda ei tea veel," sõnas Kairo Kiitsak.

Kas tahad alati teada, kui Lääne-Virumaa Uudistes sel teemal kirjutatakse? Kasuta Minu Lääne-Virumaa funktsiooni ja vali märksõnad, mida oma personaalses uudiskirjas näha tahad.

Vaata veel

Meie koostööpartneriteks on

Liitu uudiskirjaga ja oledki kursis, mis Lääne-Virumaal toimub

Jaga meiega huvitavat infot!