Rakveres tehakse puude hoolduslõikust ja langetatakse ohtlikke puid

Autor: Lääne-Virumaa Uudised • 16. november 2021
Jaga lugu

Sel nädalal alustatakse Rakveres iga-aastase korralise hooldustöö raames puude hoolduslõikuse ja ohtlike puude likvideerimisega.

Rakvere linnas on lähiajal likvideerimisele minevad ohtlikud puud tähistatud punase ristiga.
Autor: Anu Otsman

Rakvere Linnavalitsus on tellinud Vabaduse tänaval nelja puu hoolduse ja viie suurema haru eemaldamise ning Kastani puiesteel, Pargi, Narva, Tedre ja Viru tänaval ühe puu likvideerimise.

Fr. R Kreutzwaldi tänaval langetatakse 10 vahtrapuud ja Kajaka tänaval 18 valdavalt kuivanud kuuske ning Laada tänaval kaks, Murru tänaval viis, Laial tänaval kaks, Tuleviku tänaval kolm ja Vabaduse tänaval kaks ohtlikuks muutunud puud.

Rakvere linnaaednik Anu Otsma sõnul on langetamisele minevad puud haiged ja halvas seisukorras. „Vanad, tüvemädanike ja lõhedega puud võivad tormituultes kergesti murduda ja kujutavad endast murdumise korral ohtu inimestele, hoonetele ja sõidukitele,“ lisas Otsma.

Likvideeritavad puud on tähistatud looduses punase ristiga ja need võtavad maha kogenud arboristid Osaühingust Puulangetus. Tööde teostamise tähtaeg on 14. detsember.

Kas tahad alati teada, kui Lääne-Virumaa Uudistes sel teemal kirjutatakse? Kasuta Minu Lääne-Virumaa funktsiooni ja vali märksõnad, mida oma personaalses uudiskirjas näha tahad.

Vaata veel

Meie koostööpartneriteks on

Liitu uudiskirjaga ja oledki kursis, mis Lääne-Virumaal toimub

Jaga meiega huvitavat infot!