Juhuslik klient süütas Kadrina ettevõtte plahvatusliku kasvu

Autor: Anete Hela Pulk • 27. november 2021
Ainult tellijale
Jaga lugu

Eestis lõhketöödega tegelev Kadrina ettevõte Voglers Eesti kahekordistas käibe pärast seda, kui sattus juhuslikult peatsete klientide otsa Leedus. Nüüd on siht seatud ka järgmisse riiki.

Enne Voglers Eesti omanikuks ja juhiks saamist oli Viive Tuuna lõhketööde eest vastutav isik, tänapäevase ametikoha nimetusega lõhkematerjali käitlemise korraldaja.
Autor: Andras Kralla

Kiirelt kasvavate ettevõtete ehk Gaselli TOPi jõudnud Voglersi koostöö algas juhuslikult, kui ettevõtte omanik ja juht Viive Tuuna kohtus erialasel foorumil paari Leedu karjääri omanikuga. Viimased kurtsid seniste lõhketööde kehva kvaliteeti ja kõrget hinda.

Pärast leedukatega kohtumist külastas Tuuna Leedus kohapeal võimalikke partnereid, vaatas tingimused üle ja tegi oma pakkumise. Tuuna rõhutas, et lõhketööde alal tegutsemine ei ole lihtne: näiteks nõudis Leedu seadusandlus ka proovilõhkamist ja ettevõte pidi asukohas omama lõhkematerjaliladu, mille nad koos kliendiga ka ehitasid. Koostöö oli viljakas, sest müügitulu kasvas aastaga sisuliselt kaks korda suuremaks.

Kuigi kasvu juhtimise kohta on Tuuna sõnul keeruline anda näpunäiteid, toob ta ikkagi esile oskuse mõelda ette. Ta tunnistab, et mõnikord on võimalik kasvu ette näha, nagu näitas pikalt ette valmistatud Leedu projekt. Tuuna meenutas, et juba siis tekkis arusaam vajadusest töötajaid juurde palgata ja välja koolitada, kirjutab Äripäev.

Sisu on kättesaadav ainult tellijale.
Lugemiseks logi sisse või vormista tellimus

Vormista Lääne-Virumaa Uudiste digitellimus ja saad:

  • Ühe tasuta lisakasutaja
  • Ligipääsu kogu tasulisele sisule
  • Kord nädalas ilmuva uudiskirja

Tellimust saab katkestada kuni kaks tööpäeva enne järgmist maksetähtaega

Kas tahad alati teada, kui Lääne-Virumaa Uudistes sel teemal kirjutatakse? Kasuta Minu Lääne-Virumaa funktsiooni ja vali märksõnad, mida oma personaalses uudiskirjas näha tahad.

Vaata veel

Liitu uudiskirjaga ja oledki kursis, mis Lääne-Virumaal toimub

Jaga meiega huvitavat infot!