Justiitsministeerium tunnistas Tapa vallavolikogu otsuse õigusvastaseks

Autor: Andres Pulver • 8. jaanuar 2022
Ainult tellijale
Jaga lugu

Justiitsministeerium tõdes, et Tapa vallavolikogu jättis volikogu komisjonide esimeeste valimisel olulisel määral järgimata põhimäärusest tulenevad nõuded, mistõttu on volikogu otsus komisjonide juhtide kinnitamise kohta õigusvastane.

Tapa vallavolikogu esimees Alari Kirt.
Autor: Tapa vallavalitsus

Samas on ministeerium otsustanud piirduda tähelepanu juhtimisega menetlusnormide rikkumisel Tapa vallavolikogu komisjonide esimeeste ja aseesimeeste valimisel.

"Kohalike omavalitsuste volikogude moodustamisel on tavapärane, et volikogu opositsiooni esindajad valitakse volikogu enamike komisjonide aseesimeesteks ning revisjonikomisjoni esimeheks. Tapa vallavolikogu komisjonide esimeeste ja aseesimeeste valimise tulemus oli – menetlusnormide rikkumisele vaatamata – tavapärane. Seetõttu on tõenäoline, et otsuse nr 5 kehtetuks tunnistamisel ja komisjonide esimeeste uuesti valimisel oleks esimeeste ja aseesimeeste kohtade jaotus endiselt sama," seisab ministeeriumi kirjas.

Sisu on kättesaadav ainult tellijale.
Lugemiseks logi sisse või vormista tellimus

Kas tahad alati teada, kui Lääne-Virumaa Uudistes sel teemal kirjutatakse? Kasuta Minu Lääne-Virumaa funktsiooni ja vali märksõnad, mida oma personaalses uudiskirjas näha tahad.

Vaata veel

Meie koostööpartneriteks on

Liitu uudiskirjaga ja oledki kursis, mis Lääne-Virumaal toimub

Jaga meiega huvitavat infot!