Reovees on märgata koroonaviirusesisalduse langust

Autor: Lääne-Virumaa Uudised • 14. jaanuar 2022
Jaga lugu

Terviseameti reoveeuuringu tulemused näitavad, et koroonaviiruse kogus on võrreldes eelmise nädalaga langenud väga kõrgelt tasemelt pisut madalamale.

Reovees on viiruse tase oluliselt langenud.
Autor: Terviseamet

Kui Eelmisel nädalal olid nii Tapa kui ka Rakvere reoveekaardil punased, siis nüüdseks on langetud kollasele tasemel ehk viiruse sisaldus reovees on mõõdukas. Ainus punane koht kaardil oli Tallinna lähedal Viimsi-Muuga piirkond.

Terviseameti keskkonnatervise osakonna nõunik Merli Jõemaa tõdes, et viiruse sisaldus reovees on üle Eesti ühtlaselt vähenenud. „Suuremat langust näeme Lõuna-Eesti piirkonnas, kus Valga oli samuti eelmisel nädalal roheline ning seekord lisandus ka Võru. Suur langus punaselt kollasele toimus ka Põlvas,“ selgitas ta.

Jõemaa rõhutas, et kuigi on näha viirusesisalduse hulga ühtlast langust üle Eesti, ei tähenda see seda, et viirust üldse ei oleks. „Pigem on pilt väga sarnane eelmise aasta viimaste nädalatega,“ lisas ta.

Selle aasta algusest võttis terviseamet Tartu ülikoolilt üle koroonaviiruse reoveeuuringu. Tartu ülikooli eesmärk oli SARS-CoV-2 reoveeseire süsteemi välja töötamine ja meetodi arendamine. Väljatöötatud meetod anti üle terviseametile ja edaspidi viiakse uuringud läbi terviseameti nakkushaiguste laboris.

Kas tahad alati teada, kui Lääne-Virumaa Uudistes sel teemal kirjutatakse? Kasuta Minu Lääne-Virumaa funktsiooni ja vali märksõnad, mida oma personaalses uudiskirjas näha tahad.

Vaata veel

Meie koostööpartneriteks on

Liitu uudiskirjaga ja oledki kursis, mis Lääne-Virumaal toimub

Jaga meiega huvitavat infot!