Sõmeru tõstukiga suusamägi valmib järgmiseks talveks

Autor: Rahel Lepp • 8. veebruar 2022
Ainult tellijale
Jaga lugu

Kui kõik sujub, saab tuleval talvel Sõmerul sõita tõstukiga mäest üles ja suuskadel alla, sealjuures ilmataadi tujule vilistades, sest keskusesse tulevad seadmed kunstlume tootmiseks. Suvel saavad julgemad kasutada mäenõlva jalgrattaga laskumiseks.

Neli aastat kestnud Sõmeru suusa- ja kelgumäe arendusprojekt on jõudmas lõppjärku ning järgmisel talvel on suusa- ja kelgumägi hoopis uhkem ja rohkemate võimalustega.
Autor: FB leht Rakvere valla sport

Sõmeru uhke terviserajatise arendamise projektiga on jõutud tänaseks nii kaugele, et kinnitatud on Niidumäe kinnistu detailplaneering suusarajal asuva nõlva väljaarendamiseks ja varsti saab kopa maasse lüüa. Planeeringu suurus on 13,5 hektarit ja sihtotstarve on täielikult üldkasutatav maa.

“Projektid on käimas ja tööd hakkavad pihta,” lubas vallavanem Maido Nõlvak. Et tänavune lumerohkus on pigem harukordne, valmistutakse Sõmerul tootma kunstlund. Selle tarbeks rajatakse isolatsioonikattega tiik ja puurkaev, et tiik kuivaks ei jääks, ning trassid, et kunstlumi ühtlaselt jaotada.

Sisu on kättesaadav ainult tellijale.
Lugemiseks logi sisse või vormista tellimus

Vormista Lääne-Virumaa Uudiste digitellimus ja saad:

  • Ühe tasuta lisakasutaja
  • Ligipääsu kogu tasulisele sisule
  • Kord nädalas ilmuva uudiskirja

Tellimust saab katkestada kuni kaks tööpäeva enne järgmist maksetähtaega

Kas tahad alati teada, kui Lääne-Virumaa Uudistes sel teemal kirjutatakse? Kasuta Minu Lääne-Virumaa funktsiooni ja vali märksõnad, mida oma personaalses uudiskirjas näha tahad.

Vaata veel

Liitu uudiskirjaga ja oledki kursis, mis Lääne-Virumaal toimub

Jaga meiega huvitavat infot!