Hiinlased pistsid Rakvere kassid pintslisse

Autor: Andres Pulver • 13. veebruar 2022
Ainult tellijale
Jaga lugu

1916. aasta talvel hakati seoses tööjõupuudusega metsatöödel Rakverre tooma hiinlasi, et need oma käed külge paneksid ja kohalikku meestepõuda, mis tollal oli loomulikult sõjast tingitud, leevendada aitaksid.

Ainuüksi 1916. aasta oktoobris siirdus Hiinast Euroopasse õnne otsima 135 000 meest. Pole ime, et mõned neist sattusid ka Eestisse ja Rakverre.
Autor: Daydaynews

Hiinlasi oli Virumaa pealinnas varemgi nähtud, ent siis vaid tavaliselt raudteejaamas, kus nad läbisõitvate rongide pealt peatuste ajal linnarahvale suure kisa ja käraga tsirkust tegid ja vahel harva ka mõne kompveki või muu maiustuse lastele maha müüsid.

Kuna pilusilmseid ja pikkade patsidega pisikesi mehikesi oli varemgi piisavalt nähtud, harjusid linlased nendega paari päeva jooksul. Ootamatult muutusid välejalgsed asiaadid aga tõeliseks nuhtluseks peredele, kus hiirekuningas oli majja võetud.

Sisu on kättesaadav ainult tellijale.
Lugemiseks logi sisse või vormista tellimus

Kas tahad alati teada, kui Lääne-Virumaa Uudistes sel teemal kirjutatakse? Kasuta Minu Lääne-Virumaa funktsiooni ja vali märksõnad, mida oma personaalses uudiskirjas näha tahad.

Vaata veel

Meie koostööpartneriteks on

Liitu uudiskirjaga ja oledki kursis, mis Lääne-Virumaal toimub

Jaga meiega huvitavat infot!