Tapa vallas tähistati viimastel nädalatel kolme väga väärikat sünnipäeva

Autor: Lääne-Virumaa Uudised • 24. veebruar 2022
Ainult tellijale
Jaga lugu

Eesti vabariik tähistab täna 104. sünnipäeva. Tapa valla vanim elanik Johanna Kalla teab, mida 104 aastat tähendavad, sest tema pida oma 104. sünnipäeva täpselt kümme päeva tagasi.

Tapa vallavanem Valdo Helmelaid ja 104aastane Johanna Kalla.
Autor: Tapa vallavalitsus

Johanna Kalla on sündinud 14. veebruaril 1918. aastal Siberis Tomski oblastis, kuhu tema vanavanemad kolisid, et leida seal tööd ja leiba. Johanna on oma pere neljas laps. Kuna Johanna ema suri sünnitusel ja isal oli raske kolme väikese lapse ja imikuga toime tulla, võttis emapoolne vend perega väikese Johanna oma hoole alla.

Johanna õed surid varakult. Naise sõnul ta elu Tomski oblastis ise ei mäleta. Enamus mälestusi sealsest ajast on pigem vanaema meenutused. Elu Siberis oli 1920-ndatel raske. 1923. aastal koliti kogu perega tagasi Eestisse ja elukohaks sai Koigi alev. Ka Eestis polnud elu kerge, kõikjal oli tööpuudus. Kui pere kolis Tamsalusse, jäi Johanna tööle Kiviõli õlivabrikusse.

Kiviõlis tutvus ta oma tulevase abikaasaga, kes oli Tamsalust pärit. Kolinud Tamsalusse, alustas Johanna tööd Tamsalu Kombikormis. 1937. aastal abielluti ja järgmisel aastal sündis perre esimene poeg. Kokku kasvas peres kolm poega, kes tänaseks kõik on surnud.

Sisu on kättesaadav ainult tellijale.
Lugemiseks logi sisse või vormista tellimus

Kas tahad alati teada, kui Lääne-Virumaa Uudistes sel teemal kirjutatakse? Kasuta Minu Lääne-Virumaa funktsiooni ja vali märksõnad, mida oma personaalses uudiskirjas näha tahad.

Vaata veel

Meie koostööpartneriteks on

Liitu uudiskirjaga ja oledki kursis, mis Lääne-Virumaal toimub

Jaga meiega huvitavat infot!