Kiievlanna pääses riigist enne pomme tänu kolleegi hoiatusele: arvasin, et ta on hull

Autor: Marge Ugezene • 17. märts 2022
Ainult tellijale
Jaga lugu

Inna Gordienko sai 23. veebruari õhtul kolleegilt hoiatuse: lahku Kiievist. "Mine sõida igaks juhuks Lvivi. Võib juhtuda, et täna hakatakse Kiievit pommitama."

Ukrainlanna Inna Gordienko on loomult fatalist – ta usub, et juhtub kõik, mis juhtuma peab. "Sellistes tingimustes pead ellu jääma, olema maksimaalselt kasulik, et aidata oma riiki."
Autor: Liis Treimann

Gordienko jahmus ega tahtnud kolleegi uskuda, pidades teda hulluks. "Sa ei usu mind, aga kas sul on pommivarjend olemas?" uuris kolleeg.

Gordienko töötab kommunikatsioonijuhina analüütikakeskuses Ukrainian Institute for the Future. Keskus teeb tööd ka valitsuse ja presidendiga, tegemist on progressiivse keskusega, mis on riigis reforme nõustanud, kirjutab Äripäev.

Hoiame kokku, mis ka ei juhtuks

Gordienko helistas enne Kiievist põgenemist oma vanematele, et nad läheks peitu linna ääres asuvasse suvilasse, kuhu on maad umbes 50 kilomeetrit. Veel helistas ta kolmele sõbrannale, et nad hädavajaliku kohvrisse viskaks. Sõbrannad lubasid kokku hoida, mis iganes ka ei juhtuks.

Naiste kolm autot väljusid Kiievist keskööl.

Gordienko ees kulges tühi öine tee. "Isegi imestasin. Et ei saa ju sõda olla …" Aga peagi oli pommitamine juba alanud. Ka Gordienkoni jõudis pommitamine, kui kauguses purustasid pommid lennujaama. Plahvatuse jõud oli sedavõrd tugev, et Gordienko auto rappus, naisele näis, et plahvatus toimus tema selja taga.

Sisu on kättesaadav ainult tellijale.
Lugemiseks logi sisse või vormista tellimus

Kas tahad alati teada, kui Lääne-Virumaa Uudistes sel teemal kirjutatakse? Kasuta Minu Lääne-Virumaa funktsiooni ja vali märksõnad, mida oma personaalses uudiskirjas näha tahad.

Vaata veel

Meie koostööpartneriteks on

Liitu uudiskirjaga ja oledki kursis, mis Lääne-Virumaal toimub

Jaga meiega huvitavat infot!