"Teeme Ära!" talgupäeva nädal algab Lääne-Virumaal juba homme

Autor: Lääne-Virumaa Uudised • 30. aprill 2022
Jaga lugu

"Teeme Ära!" talgupäev on küll alles järgmisel laupäeval, aga juba 1. mail saab maakonnas lükata üle-eestilisele talgupäeva nädalale hoo sisse eeltalgutega.

Lääne-Virumaal on praeguseks registreeritud 70 talgupaika.
Autor: Raul Mee

Üleeestiline talgupäev "Teeme ära!" on kavas järgmisel laupäeval, 7. mail. Lääne-Virumaal on praeguseks registreeritud 70 talgupaika.

Lääne-Virumaa koordinaator Kaili Kõrgesaar rääkis, et koroonaaastal osales talgupäeval vähe inimesi, aga enne pandeemiat oli "Teeme ära!" maakonnas väga populaarne.

"Talgupaigad on sel aastal üsna sarnased, aga tore on see, et mitu erinevat seltskonda teevad justkui oma talgutöid, aga koostöö on ühise asja nimel," ütles Kõrgesaar.

Naine sõnas, et plaanib ka ise laupäeval tööd teha. "Talgupäeval pean olema valmis lahendama probleeme, aga talguteost võtan osa, lähen koristama Kadila seltsimaja."

Tänavu on tähelepanu all tavapäraste talgutööde kõrval koduümbruse veekogude ohutus ja igaühe looduskaitsega seotud talguteod.

Talgupäevale on oodatud osalema kõik eestimaalased ja ka meie uued kaasmaalased, kes on sattunud Eestisse Ukrainast sõja eest põgenedes. Praeguseks on talguveebi talguid kirja pandud üle 900 ja seda ligi 11 000 talgulisega.

"Tahe teha midagi ilusamaks ja mõnusamaks, peab tulema inimese seest," ütles Kõrgesaar.

Talguid saab registreerida ja teisi kaasa lööma kutsuda SIIT.

Üle-eestiline "Teeme Ära!" talgupäev sai tõuke 2008. aasta suurest prügikoristusest ning sellele järgnenud 2009. aasta mõttetalgutest. Alates 2010. aastast on talgute korraldamine iga aktiivse kodaniku, kogukonna ja ühenduse võimalus midagi oma elukeskkonna heaks ise ära teha. Talgutöid tehes ühiselt veedetud hetked aitavad suurendada lisaks iga inimese turvatundele ühiskonna sidusust ning turvalisust.

"Teeme Ära!" egiidi all on igakevadised talgud toimumas Eestimaal juba 15. korda ja ühine talgukevad kulmineerub maikuu esimesel laupäeval. Talgupäeva korraldavad Eestimaa Looduse Fond, Eesti Külaliikumine Kodukant ja nende ümber koondunud võrgustik.

Kas tahad alati teada, kui Lääne-Virumaa Uudistes sel teemal kirjutatakse? Kasuta Minu Lääne-Virumaa funktsiooni ja vali märksõnad, mida oma personaalses uudiskirjas näha tahad.

Vaata veel

Meie koostööpartneriteks on

Liitu uudiskirjaga ja oledki kursis, mis Lääne-Virumaal toimub

Jaga meiega huvitavat infot!