Tapal on viie aasta jooksul teeninud ligi 14 000 liitlaste sõdurit

Autor: Lääne-Virumaa Uudised • 12. mai 2022
Ainult tellijale
Jaga lugu

Sel aastal möödub viis aastat NATO lahingugrupi saabumisest Eestisse. Täna tähistati aastapäeva lahingugrupi paraadiga Tapal, kus osales ligi 1500 Briti, Prantsuse ja Taani kaitseväelast. Paraadi järel olid 1. jalaväebrigaadi uksed avatud kohalikele peredele ja koolidele.

Viie aasta möödumist liitlasvägede saabumisest tähistati Tapal paraadiga.
Autor: Oliver Turp

„NATO vägede kohalolek Eestis ja Balti regioonis on lahutamatu osa tugevast heidutus- ja kaitsehoiakust. Liitlaste kohalolek on saatnud tugeva sõnumi NATO ühtsusest nii meie ühiskondadele kui ka väljapoole,“ ütles kaitseminister Kalle Laanet. „Oleme väga tänulikud Ühendkuningriigi, Prantsusmaa, Taani, Belgia ja Islandi panuste eest. Koostöö nende viie aasta jooksul on olnud väga hea ja oleme üksteiselt palju õppinud,“ lisas Laanet.

„NATO lahingugrupi viis aastat Eestis ja Balti regioonis sümboliseerib liitlaste ühtsust ja võimet julgeolekukeskkonna muutustele kiirelt ja tõhusalt reageerida. Loodame, et samavõrd hea koostöö ja liitlaste lahingugrupp NATO idatiival annavad ka tulevikus põhjust samasuguseid aastapäeva tähistamisi ette võtta,“ ütles kaitseminister Laanet.

Sisu on kättesaadav ainult tellijale.
Lugemiseks logi sisse või vormista tellimus

Kas tahad alati teada, kui Lääne-Virumaa Uudistes sel teemal kirjutatakse? Kasuta Minu Lääne-Virumaa funktsiooni ja vali märksõnad, mida oma personaalses uudiskirjas näha tahad.

Vaata veel

Meie koostööpartneriteks on

Liitu uudiskirjaga ja oledki kursis, mis Lääne-Virumaal toimub

Jaga meiega huvitavat infot!