Ettevõtjad materdavad koalitsioonilepet: see oli Seedri ärarääkimismäng
Ettevõtjatel jagub koalitsioonikõneluste ja -leppe osas omajagu kriitikat. Uuelt valitsuselt ootavad nad kõige rohkem rohepöörde kiirendamist ja julgeoleku tagamist ning kui peab riigi tulusid suurendama, oleksid nad nõus varamaksudega.
Suurettevõtja Jüri Mõis ei usu, et valitsus suudab kaheksa kuuga koalitsioonileppega lubatud plaanid ellu viia.
Foto: Raul Mee
Suurettevõtja Jüri Mõis ei usu, et valitsus suudab kaheksa kuuga koalitsioonileppega lubatud plaanid ellu viia. “See on rohkem Helir-Valdor Seederi ärarääkimismäng, et ta päris hulluks ei läheks,” arvas Mõis.
Keskerakonna juhatus otsustas reede õhtul teha ettepaneku Eesti Konservatiivsele Rahvaerakonnale ja Isamaale alustada poliitilisi konsultatsioone võimaliku koalitsiooni moodustamiseks.
„Venelastel pole vahet, kas elada vaeselt või mitte“ on suur rahvuslik müüt, mida ebakindlas majanduslikus olukorras – sanktsioonid, ebakindel tööturg, kõikuvad palgad ja rubla kurss – kasutatakse Venemaal massiliselt pigem enese julgustamiseks, kirjutab etnoloogiadoktor Aimar Ventsel Äripäeva essees.
Sotsiaaldemokraatliku Erakonna juht Lauri Läänemets ei tee saladust, et tema meelest tulebki Eestis makse tõsta, sest senisest tulubaasist lihtsalt ei jätku.
15 aastat kestnud keskpankade rahapoliitika tagajärjel ei ole meil enam vabu kapitaliturge ning kogu globaalne majanduskasv tuleneb võlakoorma suurenemisest, mitte tootlikkuse kasvust. See jätkusuutmatu kasv lõpeb peagi väga suure kollapsiga, kirjutab Soome majandusteadlane Tuomas Malinen.