Aqva Open toob Rakverre harrastustennise koorekihi

Autor: Lääne-Virumaa Uudised • 23. september 2022
Jaga lugu
Eelmisel aastal turniiri parimaks mängijaks tunnustatud Aleksandr Kvitš.
Autor: Günther Küttis

Rakveres toimub reedel ja laupäeval tennise paarismänguturniir Aqva Open, mille osalejate nimekirja ilmestavad harrastusmängijate kõrval mitmed Eesti endised tennisetipud.

Kolmandat aastat korraldatava turniiril astub toetajate järgi nimetatud kolmes liigas – Põhjakeskuse, Bauhofi ja Meie – väljakule kokku 42 paari.

Tuntumatest on kohal Eesti naiskonda rahvusvahelisel areenil esindanud, aga ka arvukalt nii üksik-, naispaaris- kui ka segapaarismängus Eesti meistritiitleid noppinud Piret Ilves.

Meestest võistlevad teiste hulgas Armand Levandi, Aleksandr Kvitš, Markus Kerner ja Aqva Openil debüteeriv Rakvere oma poiss Marek Marksoo. Mitmedki nendest mängijatest on esindanud rahvusmeeskonda mainekal Davis Cup turniiril.

“Meie turniir on kõikidele soovijatele,” lausus Aqva Openi üks kahest korraldajast Siim Tuus. “Siin on eri liigades nii endiseid profimängijaid kui ka harrastajaid, keda võib kohata näiteks Eesti kolmanda ja neljanda liiga turniiridel. Ehkki turniiritabelites on veel küll üks-kaks vaba kohta, sest haigused teevad oma töö, on korralduslikult kulgenud kõik plaanipäraselt.”

Tuus ja ettevõtjast harrastusmängija Kristjan Madisson on võtnud eesmärgiks hoida võistluse senist head taset – 2020. aastal nimetas Eesti Tennise Liit Aqva Openi parimaks harrastustennise turniiriks –, et mängijad ja kaasaelajad saaksid lisaks sportlikule pingutusele samamoodi meeldiva emotsiooni turniirijärgselt auhinnagalalt.

Vähetähtis ei ole seegi, et sellel aastal annetavad Aqva Openi korraldajad osa turniiri tuludest riiki Venemaa agressiooni eest kaitsva Ukraina heaks.

Aqva Openi mängud algavad Aqva spordikeskuse neljal siseväljakul reedel kell 11 ning kahepäevase sportliku osa lõpetab laupäeva õhtul Aqva Hotel&Spa-s aset leidev meelelahutuslik auhinnagala.

Kas tahad alati teada, kui Lääne-Virumaa Uudistes sel teemal kirjutatakse? Kasuta Minu Lääne-Virumaa funktsiooni ja vali märksõnad, mida oma personaalses uudiskirjas näha tahad.

Vaata veel

Meie koostööpartneriteks on

Liitu uudiskirjaga ja oledki kursis, mis Lääne-Virumaal toimub

Jaga meiega huvitavat infot!