Rakendub talverehvide nõuete muudatus

Autor: Lääne-Virumaa Uudised • 27. oktoober 2022
Jaga lugu
Naastudeta talverehvidel peab alates 1. detsembrist olema selline tähistus.
Autor: Transpordiamet

Transpordiamet tuletab meelde, et alates 1. detsembrist on lubatud kasutada vaid selliseid naastudeta talverehve, mis omavad kolme mäetipu ja lumehelbe tähist.

Muudatus tuleneb 25. oktoobril 2019 jõustunud majandus- ja kommunikatsiooniministri määrusest, mis sätestab, et sõiduautodel, väikekaubikutel, O2-kategooria haagistel ning kerega L6e- ja L7e- kategooria sõidukitel on lubatud kasutada vaid kolme mäetipu ja lumehelbe tähisega naastudeta talverehve.

Tähistus lisatakse, kui talverehv on liigitatud rasketes lumeoludes kasutatavaks talverehviks. Vastava tähistusega rehvid on lumeoludesse sobivamad kui senituntud M + S tähistusega rehvid.

Erandina ei pea sõidukid, millel kasutatakse UNECE eeskirjale nr 54 vastavaid maastikurehve ning on tähistatud selle kohase professionaalse maastikurehvi sümboliga „POR“, kasutama kolme mäetipu ja lumehelbe sümboliga rehve.

Kas tahad alati teada, kui Lääne-Virumaa Uudistes sel teemal kirjutatakse? Kasuta Minu Lääne-Virumaa funktsiooni ja vali märksõnad, mida oma personaalses uudiskirjas näha tahad.

Vaata veel

Meie koostööpartneriteks on

Liitu uudiskirjaga ja oledki kursis, mis Lääne-Virumaal toimub

Jaga meiega huvitavat infot!