Aita leida kadunud faasan Artur!

Autor: Rahel Lepp • 21. november 2022
Jaga lugu
Vinni vallast Arukülast plehku pannud Artur näeb välja täpselt samasugune kui tema Tallinna loomaaias elav suguvend.
Autor: Tallinna loomaaed

Vinni vallas Arukülas pani üleeile oma kodust plehku eksootiline kuningfaasan. Murelik perenaine palub linnu leidmiseks abi. Lind reageerib nimele Artur.

„Küllap linnud läksid omavahel veidi rüselema, mille käigus andis võrk järele ja nii Artur minema pääseski,“ kirjeldas linnu omanik Küllike Õunapuu paari päeva tagust sündmust, mis panid alguse linnu aktiivsele otsingule. Viimati nähti Arturit Küti külas, see on linnulennul umbes nelja kilomeetri kaugusel kodust. Lendab see kaunis lind hästi ja kiiresti.

Kuningfaasan, kes on pärit Kirde-Hiinast, peab hästi vastu ka talvekülmale, ja suurim oht Eestimaa looduses on tal sattuda kiskjate või salaküttide saagiks.

„Artur ei ole eriti pelglik, laseb inimese lähedale, aga teda kinni püüda on raske, sest ta liigub kiiresti, ka on tal jõudu palju,“ sõnas perenaine, kes üleeile korra juba sai oma lemmikule jälile ja ka kaamerasilmale, kuid kahjuks otsustas Artur edasi rännata.

Rohkem lootust teda tabada oleks hämaras, sest siis on linnu silmanägemine viletsam. Samuti on perenaise sõnul tõenäoline, et Artur läheb kuhugi, kus elavad samuti kodulinnud – eks seltsis ole segasem.

Eelmisel kevadel sündinud Arturist on reisihimu juba ka kord varem võitu saanud. „Tookord lendas ta õnneks pika rohu sisse ja meil õnnestus ta kiiresti kätte saada,“ rääkis Õunapuu.

Küllike Õunapuu kasvatab lisaks kuningfaasan Arturile veel tervet hulka eksootilisi elukaid. „Paabulinnud, nandud, paabulinnusaba tuvid, sidrufaasan, hõbefaasan, kuldfaasan, toas ka kaeluspapagoid ja nümfkakaduu,“ loetles linnusõber Küllike Õunapuu. „Arturi kadumine on emotsionaalne põnts,“ oli Õunapuu nukker, kuid pole kaotanud lootust oma lemmik üles leida.

Kui märkad ninja-maskis pika sabaga faasanimõõtu lindu, palun helista tema perenaisele Küllike Õunapuule telefonil 58388787.

Kas tahad alati teada, kui Lääne-Virumaa Uudistes sel teemal kirjutatakse? Kasuta Minu Lääne-Virumaa funktsiooni ja vali märksõnad, mida oma personaalses uudiskirjas näha tahad.

Vaata veel

Meie koostööpartneriteks on

Liitu uudiskirjaga ja oledki kursis, mis Lääne-Virumaal toimub

Jaga meiega huvitavat infot!