Linnavalitsus tahab oluliselt tõsta lasteaia kohatasu

Autor: Andres Pulver • 24. november 2022
Ainult tellijale
Jaga lugu
Rohuaia lasteaia lapsed eelmisel talvel.
Autor: Rohuaia lasteaed

Rakvere linnavalitsusel on plaan suurendada järgmisel aastal lasteaia kohatasu peaaegu 20 euro võrra, aga taolise tõusu peab heaks kiitma ka volikogu. Ehkki abilinnapea Laur Kaljuvee palus eile volikogul asja ära otsustada, leidis volikogu, et seda tuleb veel arutada.

Praegu kehtib Rakveres kord, et kohatasu suuruseks lasteaias on seitse ja sõimerühmas 12 protsenti kehtivast alampalgast. Taoline süsteem iseenesest toob kaasa pideva kohatasude tõusu.

Tänavu maksab koht lasteaiarühmas vanemale 45,78 eurot ja sõimerühmas 78,48 eurot, järgmisel aastal oleks koha maksumus senise korra järgi vastavalt 50,75 ja 87 eurot.

Linnavalitsuse arvates tuleks aga lasteaiarühmades suurendada kohatasu üheksa protsendini alampalgast, mis tähendaks, et uuel aastal tõuseks kohatasu 65,25 euroni. Sõimerühmades jääks kohatasuks jätkuvalt 12 protsenti alampalgast ehk 87 eurot.

Sisu on kättesaadav ainult tellijale.
Lugemiseks logi sisse või vormista tellimus

Vormista Lääne-Virumaa Uudiste digitellimus ja saad:

  • Ühe tasuta lisakasutaja
  • Ligipääsu kogu tasulisele sisule
  • Kord nädalas ilmuva uudiskirja

Tellimust saab katkestada kuni kaks tööpäeva enne järgmist maksetähtaega

Kas tahad alati teada, kui Lääne-Virumaa Uudistes sel teemal kirjutatakse? Kasuta Minu Lääne-Virumaa funktsiooni ja vali märksõnad, mida oma personaalses uudiskirjas näha tahad.

Vaata veel

Liitu uudiskirjaga ja oledki kursis, mis Lääne-Virumaal toimub

Jaga meiega huvitavat infot!