Vaata, kus maakonnas toimuvad jõulukuuskede põletamise üritused

Autor: Andres Pulver • 3. jaanuar 2023
Jaga lugu
Jõuluaja lõpetab tavapäraselt ühine jõulukuuskede põletamine.
Autor: Rakvere kultuurikeskus

Reedel on kolmekuningapäev ja nagu tavaks, põletatakse siis mitmel pool jõuluaja lõpetuseks jõulukuuski.

Kadrinas süüdatakse kuuselõke reede õhtul kell 18 tuletõrjemäel ja korraldajate kinnitusel on varuks ka väike üllatus. Oma kuuse võib ka varem lõkkeaseme juurde viia.

Laekveres muutub kohalik park võlupargiks, kus kell 18 ühinevad valgus ja muusika.

Haljala rahvamaja lõkkeplatsil algab kuuskede põletamine kell 19. Kavas on võistlused suurtele ja väikestele, pakutakse teed ja muffineid, vaadata saab tuletantsijate etteastet, võimalik on osta Karepa raviteesid.

Rakvere valla suur jõuluaja lõpetamine on Sõmerul kell 18. Kuuselõkke juures Puiestee tänava ääres esinevad valla taidlejad. Otsitakse õnnemandleid ja soovitakse parimaid uue aasta soove.

Rakvere linnas põletatakse kuuski nagu ikka Tarvapää seltsi eestvedamisel ja Rakvere kultuurikeskuse toel. Aga sedapuhku mitte kolmekuningapäeval, vaid hoopis päev hiljem.

Maarja Rooplik-Barnes Tarvanpää seltsist rääkis, et üritus toimub 7. jaanuaril, kuna eesti rahvakalendri kohaselt lõpeb jõuluaeg just nuudipäevaga, mida kinnitab ka ütlus „hea toomas toob jõulud, paha nuut viib jõulud“.

Kuuski võivad rakverlased Süstatiigi kaldale viia juba praegu. Tegelikult on neid sinna lume alla juba omajagu kogunenud. Laupäeval kell 19 põletatakse kuused tuleloitsu ja Tarvanpää tantsude saatel.

Ka Roelas on kuuskede põletamine laupäeval. Lõke süüdatakse Roela lauluväljakul kell 16, pakutakse glögi ja süüakse ära viimased piparkoogid.

Tapa valla kultuurikeskus lõpetab jõuluaja aga õigeusklikele mõeldes alles 15. jaanuaril kuuskede põletamisega Tamsalu tammepargis. Kuused võib juba varem katlamaja sauna juurde viia. Esineb Müstika tantsustuudio ja pakutakse sooja jooki.

Ülaltoodud nimekiri ei pruugi olla lõplik, sest nagu ütles Väike-Maarja valla kultuurispetsialist Maire Haava: „Organiseeritud kuuskede põletamist minule teadaolevalt vallas ei toimu, aga see ei tähenda, et näiteks mõni külaselts seda asja väiksemalt ei korraldaks.“

Jõulukuuskede põletamine aga Rakvere linnas jõuluaega päriselt ei lõpeta, sest linnapea Triin Vareku kinnitusel jääb jõulupuu Keskväljakule veel mitmeks nädalaks ning jõuluvalgus ka mujal linna ehtima.

"Viimastel aastatel on meil jõulutuled päris pikalt põlenud ja ka tänavu ei kiirusta me nende maha võtmisega," lausus linnapea, kelle sõnul on inimestelt tulnud positiivset tagasisidet, et pimedal ajal linnas natuke rohkem ilu ja valgust on.

Kas tahad alati teada, kui Lääne-Virumaa Uudistes sel teemal kirjutatakse? Kasuta Minu Lääne-Virumaa funktsiooni ja vali märksõnad, mida oma personaalses uudiskirjas näha tahad.

Vaata veel

Meie koostööpartneriteks on

Liitu uudiskirjaga ja oledki kursis, mis Lääne-Virumaal toimub

Jaga meiega huvitavat infot!