Kui praegu käib Eestis riigikogu valimiste kampaania, siis 1927. aasta veebruaris toimusid kõnekoosolekud vallavolikogude ja maavolikogu valimiste eel. Ja valimisnimekirju seati üles igasuguseid.
- Laekveres asunud Paasvere vallamajas (paremal) lootsid endale volikogusse kohti saada ka vanapoiste liidu esindajad. Foto: Erakogu
1927. aastal langes 13. veebruar pühapäevasele päevale ning sestap peeti sel päeval palju valimisüritusi. Aga mitte niivõrd üritustest kui pigem naljakatest valimislubadustest ja kummalistest kooslustest teeks juttu.
Nii näiteks tegi Pada vallas eriti usinalt kihutustööd kohalik „tuntud seltskonnategelane“, nagu ajaleht Virulane meest tituleeris. Keegi teda oma valimisnimekirja ei tahtnud ja nii ei jäänud mehel muud üle, kui oma nimekiri kokku panna. Ei muutu need ajad ka kuidagi ...
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Viimasel paaril aastal on laadapidajad õnnega koos, kui üldse laata pidada lubatakse. Ja laadad on kesised, sest piirangute tõttu kaupa napib. 95 aastat tagasi piiranguid küll polnud, kuid kurdeti samuti, et laadad, mis tollal olid suurteks rahvapidudeks, kippusid kesiseks muutuma.
Ajalehel Virulane oli komme jõululaupäeva lehes teha väikese vimkaga tagasivaade Rakvere seltskonnaelule lõppeval aastal.
90 aastat tagasi, laupäeval 12. novembril, kogunes Rakvere linnavalitsuse koridori üle kolmekümne töötatöölise, kes palusid linnavalitsust tulla välja andma seletust valitseva olukorra ja tööväljavaadete kohta.
Huvitaval kombel räägiti Rakvere linna jalgrattateede rajamisest juba 91 aastat tagasi. Praegu käib jutt küll peenema nimega kergliiklusteedest, aga ikka tuntakse mõnes paigas neist puudust.
Kuula ka podcasti haridusest ja tööturust
Haridus on pikaajaline ja strateegiline investeering, millel on märkimisväärne mõju ühiskonna arengule, ettevõtluskeskkonnale ja inimeste elukvaliteedile.„Haridus ei ole kõikvõimas, kuid see on üks valdkondadest, kus saab inimesi kõige paremini aidata," ütleb Heldur Meerits, selgitades oma pühendumust haridusprojektidesse.