Pühapäeval valiti järgmiseks neljaks aastaks riigikogu. 90 aastat tagasi oli 5. märts samuti pühapäev ja oli ka valimispäev, aga hoopis Saksamaal. Päev, mis tõi lõplikult võimule Hitleri natsid.

- Valimisplakat 1933. aasta Saksamaal. Foto: Bundesarchiv/Wikimedia
Saksamaa valimised olid kõrgendatud tähelepanu all ka Eestis ning nii, nagu on praegu Eestis omajagu Putini poliitika toetajaid, oli tollal Hitleri-meelseid. Ka Rakveres.
Ajaleht Virulane kajastas 8. märtsil 1933 päev enne Saksamaa valimisi Rakvere tuletõrje seltsi saalis toimunud Rakvere saksa ühisgümnaasiumi pidu, kus väidetavalt haakristi „ülistati“.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Kui 23. veebruaril 1918 Pärnus ja 24. veebruaril Tallinnas Eesti iseseisvus välja kuulutati, olid Rakveres võimul veel enamlased. Ja veel hiljemgi löödi siin lausa lahinguid.
1930.-te aastate alguses tegutses Rakveres ja Virumaal paras pätt August Reitel, keda kutsuti Iseperemeheks. Enne Eesti riigi 15. sünnipäeva 1933. aasta veebruaris saadeti Iseperemees viimaks trellide taha.
Kui praegu käib Eestis riigikogu valimiste kampaania, siis 1927. aasta veebruaris toimusid kõnekoosolekud vallavolikogude ja maavolikogu valimiste eel. Ja valimisnimekirju seati üles igasuguseid.
95 aastat tagasi, neljapäeval, 22. detsembril 1927, pidas Rakvere linnavolikogu oma aasta viimast istungit, mis läks päris tuliseks. Kõige suurema üllatuse avastasid mõned volinikud aga pärast istungi lõppemist.
Tänapäeva töömaailmas kohtuvad kontorites sageli erinevad põlvkonnad: beebibuumerid, X-põlvkond, milleeniumilased ja Z-põlvkond. Igaühel neist on oma ootused, tööharjumused ja suhtumine töökeskkonda. Selline mitmekesisus võib tunduda keeruline, kuid pakub ka väärtuslikku võimalust õppida ja kohaneda erinevate lähenemistega.