Roela vabatahtlikku päästekomandot ähvardab sulgemine

Autor: Rahel Lepp • 31. märts 2023
Jaga lugu
Roela vabatahtlikud päästjad vajavad täiendust oma ridadesse.
Autor: Rahel Lepp

Aastakümneid tegutsenud Roela vabatahtlik päästekomando seisab raske valiku ees. Kui kiiremas korras uusi inimesi juurde ei leita, tuleb komando sulgeda.

2004. aastas saadik komandot juhtinud komandopealiku Kalno Vaarmetsa sõnul on uute inimeste otsimine toimunud koguaeg, kuid nüüd on olukord kriitiline. „Oleme olnud võimekuse poolest alati kõrge tasemega komando, kuid juba mõnda aega ei ole meil alati valvesse panna kolme inimest nagu on vaja, et võimekust hoida,“ rääkis Vaarmets töö köögipoolest. Komando liikmeid on kokku 12, aga praktiliselt tegutsemas kõigest 3-4.

Selline olukord ei saa tema sõnul aga kaua kesta. „Kui me inimesi juurde ei leia, tuleb komando taset alla lasta, see aga viib tagant riigi rahastuse, msi omakorda viib komando sulgemiseni,“ selgitas komandopealik.

Päevapealt selliseid otsuseid ei tehta. Kui kaua jätkamise või sulgemise otsuse langetamiseks aega on?

„Suve jooksul peaks selgeks saama, kas komando on jätkusuutlik või mitte,“ sõnas Vaarmets.

Üleskutse

Roela vabatahtlik päästekomando otsib oma meeskonda päästjaid, C-kategooriaga autojuhte ja ennetustöö tegijaid. Väljaõpe toimub komandos kohapeal ning on tasuta. Eelnevad teadmised ja kogemused päästevaldkonnas pole olulised. Soovijatel võtta ühendust telefonil 56820036 või komando FB lehe kaudu.

Kas tahad alati teada, kui Lääne-Virumaa Uudistes sel teemal kirjutatakse? Kasuta Minu Lääne-Virumaa funktsiooni ja vali märksõnad, mida oma personaalses uudiskirjas näha tahad.

Vaata veel

Liitu uudiskirjaga ja oledki kursis, mis Lääne-Virumaal toimub

Jaga meiega huvitavat infot!