Sõda on muutnud Eesti kaitsetööstuse miljardivaatega äriks
Sõda Ukrainas keeras kaitsetööstusele rahakraanid laialt lahti ja nüüd näevad Eesti ettevõtted vaeva, et suurte poistega sama laua taha pääseda. Sihik seati kohe kõrgtehnoloogiale, et korrata meie tarkvarafirmade edulugu.
Kristjan Tiimus on tundlik niinimetatud PowerPointi-ettevõtete suhtes, kes tema sõnul väga tihti lihtsalt lubadusi müüvad. "Meie lähtekoht on, et me ei näita midagi, kui pole näidata."
Foto: Andras Kralla
“Suurem kulutamine tuleb kindlasti. Me pole näinud Saksamaa 100 miljardi suurusest uute kaitsekulutuste eelarvest veel tellimusi, aga sel aastal hakkab see juhtuma,” ütleb Äripäevale Saksa kaitsetööstuse liidu BDSV juht Hans Christoph Atzpodien.
Julgeolekuekspert Meelis Oidsalu avaldas 21. märtsil "Terevisioonis" esinedes arvamust, et Euroopa Liidu tasemel tuleks kokku leppida, et tekitataks moonavaru paariks kuuks, mainides ka kavas olevat toetust, mis aitab kaasa uute liinide avamisele relvatööstuses.
Möödunud nädalavahetusel kogunesid Tapale tänavu suvel reservteenistust alustanud suurtükiväelased, et värskendada riigikaitselaseid oskuseid ning harjutada liikursuurtükist sihtmärkide hävitamist.
Tänapäeva töömaailmas kohtuvad kontorites sageli erinevad põlvkonnad: beebibuumerid, X-põlvkond, milleeniumilased ja Z-põlvkond. Igaühel neist on oma ootused, tööharjumused ja suhtumine töökeskkonda. Selline mitmekesisus võib tunduda keeruline, kuid pakub ka väärtuslikku võimalust õppida ja kohaneda erinevate lähenemistega.