Alates 14. juunist algab üle kogu Eesti tuleohtlik aeg ning ulatuslike tulekahjude vältimiseks on metsa- ja muu taimestikuga ning turbapinnasega aladel keelatud lõkke tegemine, grillimine ja suitsetamine.
- Maastikupõleng. Foto: Raul Mee
„Kuna kevad on olnud väga kuiv ning sel nädalal saabub ka selle suve esimene kuumalaine, on loodus muutunud äärmiselt tuleohtlikuks. Selleks, et ulatuslikke maastikupõlenguid vältida, kehtestataksegi tuleohtlik aeg, mis seab looduses toimetamisele mõningaid piiranguid," selgitas päästeameti ennetustöö osakonna ekspert Tuuli Taavet.
Seotud lood
Iga kolmas tulekahju Eestis saab alguse elektrikilbist, juhtmestikust või kodumasinast. Statistika näitab, et see arv on tõusnud. Võrguettevõtted Elektrilevi ja Elering koostöös päästeametiga soovitavad inimestel asjatundjate abiga kodused elektrisüsteemid üle kontrollida.
Vapper tüdruk päästis papagoi vingusurmast
Neljapäeva pärastlõunal toimus põleng Vinni alevikus Sõpruse tänaval, kus kortermaja ees põlesid maha kaks autot.
90 aastat tagasi ründas punane kukk Uudeküla ja loomadele kartulite keetmine lõppes sellega, et tuleroaks läks 17 hoonet ja peavarjuta jäi veerandsada inimest.
Ubja külas lõi mees naist
Möödunud nädalavahetusel ei olnud Lääne-Virumaal ühtegi suuremat päästesündmust. Nädala sees ja ka üle-eelmisel nädalal pakkusid päästjatele aga palju tööd kulupõlengud ja kontrolli alt väljunud lõkked.
Eesti riigi julgeolek sõltub igaühe panusest ja ka ettevõtetel on oma osa mängida. Tööandjal on võimalik mitmeti kaasa lüüa, näiteks säilitades reservõppekogunemistel osalejate töötasu, pakkudes reservistidele soodustusi, võimaldades vaba aega või kodust töötamise võimalust, kui elukaaslane on õppekogunemisel.