Eelmisel neljapäeval peteti Aseris elavalt naiselt 31 000 eurot, politsei alustas kriminaalmenetlust.
Naisele helistas tundmatu mees ja teatas, et on politseist ning ütles, et naise nimel soovitakse pangast raha välja võtta, misjärel ühendati naine väidetava panga töötajaga. Naisel paluti tehingu katkestamiseks arvutisse allalaadida AnyDesk programm ning teha erineva summaga ülekandeid võõrastele kontodele. Naine kaotas kelmidele 31 000 eurot ning lisaks oli tema nimel võetud ka mitmeid laene erinevatest pankadest.
Sarnase kelmuse ohvriks langesid eelmisel nädalal ka naised Rakveres ja Tapal, kuid siis olid petetud summad väiksemad.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Sel nädalal sattusid kaks naist netikelmuse ohvriks, ühe nimel võeti pangast laenu ning teine jäi ilma 2000 eurost.
Kelmid ei ole kuhugi kadunud. Endiselt on liikvel osta-müü kelmused Marketplace's.
Kiire rikkuse ihalejat varitsevad igal sammul petuskeemid
Kuigi investeerimispettustest on räägitud võrdlemisi palju, ent sellegipoolest langetakse igal aastal arvestataval määral petuskeemide ohvriks ning üldiselt ei õnnestu kaotatud ehk tegelikkuses vabatahtlikult petisele ära antud raha enam tagasi saada.
Ohvriteks on ka mehed
Armastuspettuste arv eelmisel aastal kahekordistus ja see on jätkuvalt kasvutrendis, kirjutab SEB turbekeskuse turbejuht Kätlin Kukk.
Tänapäeva töömaailmas kohtuvad kontorites sageli erinevad põlvkonnad: beebibuumerid, X-põlvkond, milleeniumilased ja Z-põlvkond. Igaühel neist on oma ootused, tööharjumused ja suhtumine töökeskkonda. Selline mitmekesisus võib tunduda keeruline, kuid pakub ka väärtuslikku võimalust õppida ja kohaneda erinevate lähenemistega.