Valdo Helmelaid: kogesin Tapal maestroid, kes mängisid samal ajal erinevaid etendusi

Autor: Rahel Lepp • 2. november 2023
Ainult tellijale
Jaga lugu
Autor: Rahel Lepp

Vallavanem on volikogu tööriist ja ta võib ka käpiknukk olla, kes ilma kriitikata iga volikogu mõttevälgatuse ellu viib, ent see eeldab osavat nukujuhtimist, et tulemuseks ei oleks sihitu vehklemine. Mida mina kogesin, oli rida maestroid, kes mängisid samal ajal erinevaid etendusi, ütles ametist lahkunud Tapa vallavanem Valdo Helmelaid.

Valimisliidu Valgejõgi ja EKRE koalitsiooni lagunemise põhjused on Helmelaidi sõnul isikud ja nende ambitsioonid ning koalitsioonisisene kommunikatsioon. "Vasturääkivused kokku lepitus, öeldus ja tegevuses. Vastavalt konjunktuurile käigu pealt muutuvad sihid. Uuemat folkloori parafraseerides „nii ei saa rallit sõita, kui legend poole pealt ümber kirjutatakse“," rääkis ta.

"Kindlasti ei tulnud kasuks regulatsioonidest möödudes ja käsuahela väliselt ametnikele jagatud suunised, telefoniõigus ja volinike vastupandamatu soov juhtida ise vallavalitsuse tööd ja personalipoliitikat," lisas Helmelaid.

Tema sõnul saab pärast ametist lahkumist olla avameelsem ning ta ei soovi, et jääks kõlama ainult volikogu eelmise esimehe Alari Kirdi lahkumiskõnes esitatud versioon võimuliidu lagunemisest.

Järgneb intervjuu Tapa endise vallavanema Valdo Helmelaidiga.

Miks senine koostöö lõppes ja kuidas paistis see teie poolt?

Sisu on kättesaadav ainult tellijale.
Lugemiseks logi sisse või vormista tellimus

Vormista Lääne-Virumaa Uudiste digitellimus ja saad:

  • Ühe tasuta lisakasutaja
  • Ligipääsu kogu tasulisele sisule
  • Kord nädalas ilmuva uudiskirja

Tellimust saab katkestada kuni kaks tööpäeva enne järgmist maksetähtaega

Kas tahad alati teada, kui Lääne-Virumaa Uudistes sel teemal kirjutatakse? Kasuta Minu Lääne-Virumaa funktsiooni ja vali märksõnad, mida oma personaalses uudiskirjas näha tahad.

Vaata veel

Liitu uudiskirjaga ja oledki kursis, mis Lääne-Virumaal toimub

Jaga meiega huvitavat infot!