Rakvere kultuurikeskus ootab ettepanekuid kultuuritegijate tunnustamiseks

Autor: Lääne-Virumaa Uudised • 3. jaanuar 2024
Jaga lugu
Rahvamuusikaansambel Kungla.
Autor: Martin Piir

Rakvere kultuurikeskus soovib tunnustada silmapaistvaid Rakvere linna kultuurielu viljelejaid ja toetajaid.

„Meil on väga palju aktiivseid ja silmapistvaid kultuurielu tegelasi: kollektiive, kogukondade esindajaid, sündmuste korraldajaid, kunstnikke, kultuurielu toetajaid, inimesi, tänu kellele Rakvere kultuur elab. Aeg on neid märgata ja tunnustada!“ sõnas Rakvere Kultuurikeskuse direktor Eve Alte pressiteate vahendusel.

Tunnustamise eesmärk on väärtustada üksikisikuid, meeskondi, kollektiive ja organisatsioone, kes oma tegevusega on oluliselt kaasa aidanud Rakvere linna kultuurielu rikastamisele ja arengule.

Kultuurivaldkonna tunnustus antakse välja neljas kategoorias:

• Ärgas kollektiiv – kultuurkollektiivid, trupid, grupid, ansamblid jne;

• Tõusev täht – noor tegija;

• Kirgas tegu – väga meeldejääv tegu või kollektiiv/isik, kelle tehtud tegu on rikastanud/kirgastanud linna kultuurielu;

• Väsimatu panustaja – kollektiivi/kogukonna juht, ettevõte või isik, kes panustab kultuuri toetamisse ja/või on ideede generaator, sündmuste vedaja, kes on inspireeriv ja uuendusmeelne ning oma tegevusega aidanud kaasa kultuurielu arengule.

Kirjalikke ettepanekuid kandidaatide kohta saavad esitada kõik füüsilised ja juriidilised isikud kultuurikeskuse kodulehe kaudu või e-posti aadressil [email protected] hiljemalt 7. jaanuariks. Ettepanekus tuleb märkida kandidaadi andmed ja tema tegevuse lühitutvustus ning tunnustuse kategooria. Tingimustega saab lähemalt tutvuda Rakvere kultuurikeskuse kodulehel.

Laureaadid kuulutatakse välja 13. jaanuaril kell 13.00 Rakvere keskväljakul kultuuririkkuse aasta vastuvõtmise tähistamisel.

Kas tahad alati teada, kui Lääne-Virumaa Uudistes sel teemal kirjutatakse? Kasuta Minu Lääne-Virumaa funktsiooni ja vali märksõnad, mida oma personaalses uudiskirjas näha tahad.

Vaata veel

Liitu uudiskirjaga ja oledki kursis, mis Lääne-Virumaal toimub

Jaga meiega huvitavat infot!