Kadrina vallas kõik haridusasutused streigiga ei liitu

Autor: Lääne-Virumaa Uudised • 17. jaanuar 2024
Jaga lugu
Kadrina keskkooli õptajad plaanivad streikide kolm päeva.
Autor: Kadrina fotoveeb

Kadrina vallas võtab üleriigilisest haridustöötajate streigist osa Kadrina keskkooli 54 õpetajat. Vohnja lasteaed-algkool ja lasteaed Sipsik ei osale.

Kadrina Keskkooli 54 õpetajat streigivad kolmel päeval, 22.- 24. jaanuaril. Streigipäevade eest õpetaja töötasu ei saa. Õpetajate osavõtt on tingitud valitsuse senisest soovimatutest leida kompromisse ja pidada kinni antud poliitilistest lubadustest. Streigi põhjuseks on haridustöötajate liidu konkreetne nõudmine määrata üldhariduskoolide õpetajate töötasu alammääraks 1950 eurot kuus, mille suhtes riikliku lepitaja vahendusel ei ole saavutatud valitsusega kokkulepet, teatas Kadrina vallavalitsus.

Streigi ajal on õpilased suunatud distantsõppele - koolibuss ei sõida ja koolimaja on kinni. 22. jaanuariks saadetakse kooli poolt õpilastele kodune loominguline ülesanne. Kuigi koolimaja on kinni, on lastel võimalik saada soovi korral kooli sööklast sooja toitu. Streigi ajal on õpilastel võimalus osa võtta Kadrina noortekeskuse tegevustest kella kümnest viieni õhtul.

Kas tahad alati teada, kui Lääne-Virumaa Uudistes sel teemal kirjutatakse? Kasuta Minu Lääne-Virumaa funktsiooni ja vali märksõnad, mida oma personaalses uudiskirjas näha tahad.

Vaata veel

Liitu uudiskirjaga ja oledki kursis, mis Lääne-Virumaal toimub

Jaga meiega huvitavat infot!