Kokkuvõte nädalast: ah nii nad mõtlevadki, need verise äri ajajad

Autorid: Pille Ivask, Eliisa Matsalu, Polina Volkova • 24. veebruar 2024
Jaga lugu
Osa ettevõtjaid püüab endiselt leida viise, kuidas Venemaal äri ajada.
Autor: Scanpix

Kui üldiselt tuleks Venemaal ja Venemaaga verist äri ajavad ettevõtjad häbiposti taguda, siis kummalisel kombel võib nende siiamaani käivat bisnist isegi mingi maani mõista, arutlesid ajakirjanikud nädalat kokku võtvas saates “Äripäev eetris”.

Sanktsioonidest mööda hiilijad mõtlevad kitsalt enda äri ellujäämise peale ning ei teadvusta, et nemad tekitavadki auke, mis lõpuks sanktsioone nõrgestavad.

Äripäev kirjutas sel nädalal, et Eesti parketikuningas on leidnud viisi, kuidas Vene puitu endiselt Eestisse tarnida. Selleks on ta valmis meisterdanud võrgustiku läbi Usbekistani.

Ajakirjanik Polina Volkova arutles, et ehk on siiamaani neid ettevõtjaid, kes leiavad, et nemad pole sõja kontekstis kuigi olulised tegijad ega mõjuta suurt pilti.

See on justkui võltslohutus, millega oma äri õigustada, täpsustas Pille Ivask.

Lisaks tuli saates juttu vastuolulisest linnaruumi näitusest “Hetk”, Vene opositsionääri Aleksei Navalnõi surmast ja selle mõjust, aga ka hädas väikeettevõtjatest, kelle kallivõitu toodangust üha enam inimesi on sunnitud loobuma.

Saates arutlesid ajakirjanikud Eliisa Matsalu, Polina Volkova ja Pille Ivask.

Lääne-Virumaa Uudiste tellijad saavad mugavalt endale sobival ajal kuulata saadet siit:

Kas tahad alati teada, kui Lääne-Virumaa Uudistes sel teemal kirjutatakse? Kasuta Minu Lääne-Virumaa funktsiooni ja vali märksõnad, mida oma personaalses uudiskirjas näha tahad.

Vaata veel

Liitu uudiskirjaga ja oledki kursis, mis Lääne-Virumaal toimub

Jaga meiega huvitavat infot!