Tapa vallavalitsuse spetsialistid kohtusid muinsuskaitseameti Lääne-Virumaa nõunike Kadri Lepiku ja Mirjam Abeliga.

- Muinsuskaitseametnikud käisid Tapa vallavalitsusel külas.
- Foto: Tapa vallavalitsus
Kohtumise eesmärgiks oli vastastikku selgitada mälestistega seotud muresid, vajadusi, nõudeid ja võimalusi ning leida uusi kokkupuutepunkte. Tapa vallaga tegelev Kadri Lepik tutvustas esmalt üldiseid muinsuskaitse põhimõtteid, seejärel anti ülevaade mälestistest Tapa vallas, tutvustati menetluste korda mälestistel erinevate tööde tegemiseks, toetuste taotlemise võimalusi jms.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Täpsustatud kell 21.20.
Muinsuskaitseamet jagas neljapäeva õhtul aastaauhindu, nominentidena oli üles seatud hulga Lääne-Virumaaga seotud tegemisi.
Omanike keskliit kahtlustab, et toetuse saajad on ette ära otsustatud.
Kuni 31. oktoobrini saavad muinsuskaitseametist restaureerimistoetust taotleda omandireformi käigus tagastatud ehitismälestiste omanikud, valdajad või nende õigusjärglased. Eesmärk on toetada mahukamaid töid, maksimaalne toetuse summa on 200 000 eurot.
Muinsuskaitseamet kuulutas neljapäeva õhtul toimunud tunnustussündmusel välja muinsuskaitseameti aastaauhindade laureaadid 17 kategoorias. Pärandi tutvustaja tiitliga pärjati Rakvere ajalooõpetaja Heli Kirsi.
Muinsuskaitseameti uus peadirektor Liisa Pakosta on uues ametis tegutsenud tänaseks ühe kuu. Vana ja väärtusliku säilitamiseks on uuel juhil mitmeid värskeid ideid. Esmajoones peab ta oluliseks teavitustegevust, et inimesed hakkaksid veelgi sügavamalt mõistma, milleks ja kelle jaoks see kõik vajalik on.
Tänapäeva töömaailmas kohtuvad kontorites sageli erinevad põlvkonnad: beebibuumerid, X-põlvkond, milleeniumilased ja Z-põlvkond. Igaühel neist on oma ootused, tööharjumused ja suhtumine töökeskkonda. Selline mitmekesisus võib tunduda keeruline, kuid pakub ka väärtuslikku võimalust õppida ja kohaneda erinevate lähenemistega.