Eestimaa Looduse Fondi (ELF) talgud keskenduvad sel aastal meie kodumere elustikule ja seisundile. Merehõngulised looduskaitse tegevused viivad vabatahtlikud tänavu rannikult väikesaartele ja laidudele, sisemaalt päris Eesti äärealadele.
Augustis toimunud talgute käigus taastasid vabatahtlikud Pada jõe ja Udriku oja looduslikku väärtust luues kudealasid lõikudesse, mis olid inimtegevuse tagajärjel kaladele selleks ebasobilikud.
Sel reedel ja laupäeval toimuvad Udriku ojal talgud, et luua kudealasid ja parandada kalade elutingimusi. Talguid korraldavad Keskkonnaamet ja Keskkonnaagentuur.
23. mail toimub Von Krahli teatrimajas Rakvere Elustiilipäev – avalik sündmus, mis tõstab esile puhkamise kui teadliku eluoskuse ja vaimse tasakaalu osa. Ürituse tänavuseks juhtmõtteks on „Puhkus on jõud!”.