Kas lapsed ja kultuuripärand on kokkuhoiu koht?

Autor: Maie Nõmmik • 6. oktoober 2022
Ainult tellijale
Jaga lugu
Maie Nõmmik.
Autor: Tiit Uus/Tamsalu muuseum

Mittetulundusühingu Tamsalu Muuseumi Sõprade Selts juhatuse liige ja teenekas ajalooõpetaja Maie Nõmmik on mures, sest Tapa vallavanema Valdo Helmelaiu poolt esitatud kokkuhoiukava näeb muuhulgas ette ka Tapa ja Tamsalu muuseumide hoonete müümist.

Tapa vallavanem on esitanud valla kokkuhoiukava, mis muuhulgas sisaldab „näiteks toiduraha kehtestamist valla lasteaedades, Vajangu koolimaja, Tapa ja Tamsalu muuseumide ja veel mitmete hoonete müüki.

Tõsi, volikogu ei ole veel seda kava kinnitanud ja see esitatakse aruteluks, aga kurb ja jahmatav on väidetavalt Eesti kõige isamaalisema erakonna (EKRE) esindaja seisukoht, mille kohaselt tuleb eelkõige kokku hoida raha, mis kulub lastele ning kohaliku ajaloo ja kultuuripärandi säilitamiseks.

Kas see on siis kõige vajalikum, olulisem kokkuhoiu koht? Kas kodukandi ajaloo ja kultuuripärandi säilitamine on vaid vabatahtlike asi, kui neid leidub?

Sisu on kättesaadav ainult tellijale.
Lugemiseks logi sisse või vormista tellimus

Vormista Lääne-Virumaa Uudiste digitellimus ja saad:

  • Ühe tasuta lisakasutaja
  • Ligipääsu kogu tasulisele sisule
  • Kord nädalas ilmuva uudiskirja

Tellimust saab katkestada kuni kaks tööpäeva enne järgmist maksetähtaega

Kas tahad alati teada, kui Lääne-Virumaa Uudistes sel teemal kirjutatakse? Kasuta Minu Lääne-Virumaa funktsiooni ja vali märksõnad, mida oma personaalses uudiskirjas näha tahad.

Vaata veel

Liitu uudiskirjaga ja oledki kursis, mis Lääne-Virumaal toimub

Jaga meiega huvitavat infot!