Kuigi ettevõtete käibed kasvavad mühinal, siis SKP hoopis väheneb ja seda ka järgnevatel kvartalitel, kirjutab SEB majandusanalüütik Mihkel Nestor.

- SEB majandusanalüütik Mihkel Nestor
- Foto: Andras Kralla
Nüüdseks selgunud tõsiasi, et Eesti majandus lõppeva aasta kolmandas kvartalis 2,4% kahanes, oli halb üllatus. Mitte, et keegi majanduse kasvu oleks prognoosinud, ent kui juba suve lõpu kohta sedavõrd nigel number kokku saadi, siis ei tea, mida veel viimane kvartal tuua võib.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
"Inflatsioon ei saa olla palgakasvu ainus argument."
Tänavu juba 20 miljonit eurot kahjumit saanud HKScani Balti üksuse juht Markus Kirsberg usub, et ettevõtetel läheb aina raskemaks ning need rasked olud püsivad vähemalt järgmise sügiseni.
Swedbanki suvise majandusprognoosi järgi pole Eesti majanduses lähiajal mitte midagi head oodata – inflatsioon närib inimeste ostujõudu, talvel kallinevad energiahinnad veelgi, Eesti kaupade eksport väheneb ja tarbijate kindlustunne väristab kõvasti jalgu.
Ehitusplaaniga ettevõtjad saavad praegu võrreldes suvega palju odavamaid hinnapakkumisi.
Koroonast tingitud buum mööblitööstuses on minevik. Inimeste tarbimisharjumused on majanduslanguse tõttu muutunud ja mööbli ostmine on languses, ütles Haljalas asuva mööblitööstuse Bellus juht Rolf Kristian Relander.
Tänapäeva töömaailmas kohtuvad kontorites sageli erinevad põlvkonnad: beebibuumerid, X-põlvkond, milleeniumilased ja Z-põlvkond. Igaühel neist on oma ootused, tööharjumused ja suhtumine töökeskkonda. Selline mitmekesisus võib tunduda keeruline, kuid pakub ka väärtuslikku võimalust õppida ja kohaneda erinevate lähenemistega.