Valdo Helmelaid: vallavanema amet on puhas diplomaatia

Autor: Andres Pulver • 17. jaanuar 2022
Ainult tellijale
Jaga lugu

Varem ametniku ja diplomaadina töötanud EKRE liige Valdo Helmelaid valiti Tapa vallavanemaks veidi enam kui kuu tagasi, 9. detsembril. Praegu kiidab ta tublisid vallaametnikke, kes aitavad seni tundmatus ametis reel püsida ning on väga õnnelik diplomaatiliste kogemuste üle, sest vallavanema amet nõuab tema arvates samuti väga palju diplomaatiat.

Valdo Helmelaid Tapa vallavanema töölaua taga.
Autor: Andres Pulver

Millega uus amet esimestel nädalatel kõige rohkem üllatanud on?

Ütleksin, et pigem on üllatanud meeldivalt. Kõik inimesed on olnud väga koostööaltid ja kõigil on olnud anda väga palju infot.

Võrreldes teiste omavalitsusjuhtidega on vaja kiiresti kihutada, sest starti sai ju natuke hiljaks jäädud – Tapa vallas sai vallavalitsus paika jupp aega pärast teisi.

Jõulede eel, mil ma olin äsja ametisse saanud, küsiti, et mida ma kingiks tahan. Ütlesin, et aega, aega ja veel natukese aega. Tunnen, et aeg on kõige hädavajalikum ressurss.

Palju asju on minu kui elupõlise ametniku jaoks tuttav, aga kohalikud nüansid, valupunktid ja ka edulood tuleb hästi kiiresti omandada. Ja selle peale aeg kulubki.

Sisu on kättesaadav ainult tellijale.
Lugemiseks logi sisse või vormista tellimus

Kas tahad alati teada, kui Lääne-Virumaa Uudistes sel teemal kirjutatakse? Kasuta Minu Lääne-Virumaa funktsiooni ja vali märksõnad, mida oma personaalses uudiskirjas näha tahad.

Vaata veel

Meie koostööpartneriteks on

Liitu uudiskirjaga ja oledki kursis, mis Lääne-Virumaal toimub

Jaga meiega huvitavat infot!