Maaeluminister: liiga laialdane talivilja kasvatamine võib saatuslikuks saada

Autor: Andres Pulver • 1. aprill 2022
Ainult tellijale
Jaga lugu

Kolmapäeval Lääne-Virumaad väisanud maaeluminister Urmas Kruuse leiab, et meie põllumajandustoodangut on vaja rohkem väärindada ning lubab põllumehi mitte hätta jätta.

: Maaeluminister Urmas Kruuse.
Autor: Liis Treimann

Minister tervitas avatud talude päeva infopäevast osalejaid Jänedal ja kohtus hiljem maakonna põllumajandusettevõtjatega ning LEADER-tegevusgruppide inimestega. „Toompeal võid kabinetis istuda, aga kui sa inimestega ei kohtu, siis sa ka ei adu, mis tegelikult toimub,“ sõnas minister. Jänedal leidis Kruuse aega ka mõnele küsimusele vastata.

Kuidas ministri vaatevinklist tundub – mis sellest aastast saab? Põllumehed juba räägivad, et suvivilja ei külva või vähendavad külvipinda oluliselt, sest väetisehind on kerkinud viiekordseks, keegi ei tea, milline tuleb suvi ja viljakuivatid töötavad gaasiga ...

Tõsi on see, et Venemaa agressioon muutis maailma väga palju ja muutis ka toidujulgeolekut. Ukraina on väga suur põllumajandustootja, eriti vilja ja päevalilleõli osas. See ja Venemaale ja Valgevenele kehtestatud sanktsioonid tekitavad maailmaturul kindlasti teatud defitsiiti.

Väetistest tuli meile Venemaalt umbes 70 protsenti ja väetistega on kindlasti probleemi. Ühelt poolt hind, teisalt aga ka uute tarneahelate leidmine.

Sisu on kättesaadav ainult tellijale.
Lugemiseks logi sisse või vormista tellimus

Kas tahad alati teada, kui Lääne-Virumaa Uudistes sel teemal kirjutatakse? Kasuta Minu Lääne-Virumaa funktsiooni ja vali märksõnad, mida oma personaalses uudiskirjas näha tahad.

Vaata veel

Meie koostööpartneriteks on

Liitu uudiskirjaga ja oledki kursis, mis Lääne-Virumaal toimub

Jaga meiega huvitavat infot!