Soovimatute järglaste vältimine on hädavajalik

Autor: Rahel Lepp • 14. aprill 2022
Ainult tellijale
Jaga lugu

Kõik loomaomanikud, kelle hoolealused on jõudnud täiskasvanuikka, peaksid tõsiselt kaaluma looma kastreerimist või steriliseerimist. Operatsiooni saab teha kõikides Lääne-Virumaa loomakliinikutes, hinnad erinevad aga märkimisväärselt. Kastreerimisele on olemas ka vähemtuntud alternatiiv.

Prantsuse buldog Brando puhul eelistas peranaine Merje (39) keemilist kastrerimist. Brando sai kiibi naha alla siis, kui koeraomanike perre sündis Marili ja buldogiliku jonni tõttu ei sujunud endise ja uue noorima pereliikme omavaheline kohanemine.
Autor: Erakogu

Rakvere loomakliiniku juhataja Kadri Allika sõnul on tänapäeval enamus Lääne-Virumaa kasse kastreeritud või steriliseeritud. „Kassidel käib innaaeg mitu korda aastas ning isase indleva kassiga on üksjagu keeruline koos elada,“ selgitas Allika, miks ei mõtle kassiomanikud protseduuri osas tavaliselt kaua.

Kassi kastreerimise hind Rakvere loomakliinikus on 62 eurot, millele lisanduvad vastuvõtu, koduste ravimite ja krae või vesti hind. Kokku tuleks oma kiisu heaks kukrut kergendada umbes 95 euro võrra.

Koerte steriliseerimise ja kastreerimise protseduure mõeldakse tavaliselt põhjalikumalt läbi. Ühiskonnas on visa taanduma ka müüt, et kastreerides jäetakse isane koer armurõõmudest ilma.

Sisu on kättesaadav ainult tellijale.
Lugemiseks logi sisse või vormista tellimus

Kas tahad alati teada, kui Lääne-Virumaa Uudistes sel teemal kirjutatakse? Kasuta Minu Lääne-Virumaa funktsiooni ja vali märksõnad, mida oma personaalses uudiskirjas näha tahad.

Vaata veel

Meie koostööpartneriteks on

Liitu uudiskirjaga ja oledki kursis, mis Lääne-Virumaal toimub

Jaga meiega huvitavat infot!