Nädalavahetus pakub ahhaa-elamusi

Autor: Lääne-Virumaa Uudised • 8. oktoober 2021
Jaga lugu

Nädalalõpp on pungil eriilmelisi üritusi - kulgeda võib kümneid kilomeetreid, imetleda vingeid autosid ja vaadata filmikunsti säravaid pärle. Saab nutta ja saab naerda.

Laupäeval näeb Rakvere keskväljakul kaunitare.

Lavale jõuab lugu ametnike ajastust

Rakvere teatris on täna õhtul esietendus. Tuntud lavastaja Hendrik Toompere käe all sai lavaküpseks nimeka näitekirjaniku Harold Pinteri kakskümmend aastat peidus olnud "Kasvatushoone".

Uuri Rakvere teatri mängukava SIIT.

Väike jalutuskäik Kadrinas

Laupäeva hommikul kell 10 saab liituda Kadrina rahvamaja juures Neeruti Seltsi tänavaretkega. Jalutuskäigul kuuleb uut ja põnevat ajaloo kohta.

Need, kes promeneerida ei soovi, saavad uudistada head ja paremat laadaplatsil. Kell 11 toimub Kadrina rahvamaja juures järjekordne Otse Tootjalt Tarbijale (OTT) kaubakohtumine. Loe rohkem SIIT.

Kinolinal on Arvo Iho vändatud teos "Vaatleja"

Homme kell 16 näeb Kadrina rahvamajas režissöör Arvo Iho 1987. aastal valminud filmi "Vaatleja".

Teoses tõusevad esile inimese ja looduse suhted, millest olenevalt võib või ei või tekkida uus arusaam looduse alalhoiu vajalikkusest. Filmi loojad on viinud oma tegelased Kaug-Põhja karmi looduse keskele, kus seesama loodus kujundab inimese ettevõtmisi. Oleneb vaid inimese puhteetilisest tasemest, milleni ta välja läheb.

Sündmuste käiku pingestab armastuslugu eesti rahvusest üliõpilasest noormehe ja kaitsealal töötava venelannast naise vahel, kes aastatelt võiks olla tema ema.

Sündmus on tasuta. Loe rohkem SIIT.

Kreisilinn täitub Ameerika sportautodega

Need, kellel meeldivad kirevad Ameerika sportautod peavad sammud seadma Rakveresse. Hulganisti silmailu on vaatamiseks välja pandud keskväljakule. Rakvere Kultuurikeskus koostöös Eesti Corvette klubiga toob laupäeval imetlemiseks vähemalt 20 eri vanuses sõidukit Chevrolet Corvette.

Põrisev näitus on avatud 11:30-16:00. Loe rohkem SIIT.

Filmifestival Festheart vallutab Rakverre

Viiendat sünnipäeva tähistav LGBT+ filmifestival Festheart on avatud ja korraldajad lubavad, et programm on juubelile vääriline. Reedest pühapäevani on kvaliteedimärgiga filmiprogrammi võimalik vaadata Rakvere Teatrimäel. Kavas on uue Eesti filmi "Vanaema, saa tuttavaks" esilinastus. Toimuvad ka erinevad arutelud ja jumalateenistus.

Loe rohkem SIIT.

Õhtu Comedy Estoniaga

Nalja pole kunagi liiga palju. Rakveres asuvas Buena Vistas toimub laupäeva õhtu jooksul kaks etendust! Lavale jõuab Sander Õiguse uus soolotund "Kuues"!

Maailm võib põleda, aga see ei tähenda, et tema üle naerda ei tohiks! Mõni ütleks, et isegi peab naerma.

Kuna leib on vanem kui meie ja kombed on järgimiseks, siis ütleb Sander Õigus oma uue tunni kohta: “Tuleb korralik andmine. Mul on käsil juubelilõhnaga kümnes aasta stand-upi teha ja selle puhul on tunnis nii mõnigi pigem üllatav ning minu jaoks natuke harjumatu lugu! Igal juhul tund sõgedat värsket materjali, naeru ja natuke ühiskonnakriitikat ja siis veel natuke naeru ja mis iganes veel vastaval õhtul sobilik tundub! Praegu on selline veider mine tea millal jälle lukku pannakse tunne ja sellest tulenevalt anname kuuma nagu see oleks viimane kord!"

Esimene etendus algab homme kell 19.00 ja teine kell 21.30. Sooja teevad: Daniel Veinbergs, Roger Andre, Ardo Asperk.

Show on soovitav alates 16. eluaastast.

Loe Buena Vista plaanidest SIIT.

Kas tahad alati teada, kui Lääne-Virumaa Uudistes sel teemal kirjutatakse? Kasuta Minu Lääne-Virumaa funktsiooni ja vali märksõnad, mida oma personaalses uudiskirjas näha tahad.

Vaata veel

Meie koostööpartneriteks on

Liitu uudiskirjaga ja oledki kursis, mis Lääne-Virumaal toimub

Jaga meiega huvitavat infot!