Oleg Gross kandideerib Aasta Ettevõtja tiitlile

Autor: Aivar Hundimägi • 1. detsember 2021
Jaga lugu

Äripäev valib taas aasta silmapaistvaimat ettevõtjat. Nominentide seas on ka Oleg Gross, kes mitme teise tuntud ettevõtjaga sel aastal tiitlile kandideerib.

Äripäeva toimetus annab aasta ärimehe tiitlit välja 1993. aastast ja tunnustab sellega aasta jooksul kõige rohkem silma paistnud ettevõtjaid ehk ettevõtete omanikke. Ka Lääne-Virumaa Uudiste lugejad saavad nominentide seast uudise lõpus enda eelistuse valida.

Oleg Gross

Omanimelise jaeketi omanik, kes on leidnud tiheda konkurentsiga kaubandusturul oma koha, mida aasta-aastalt on jõuliselt ja edukalt kasvatanud. OG Elektra käive on viimase viie aastaga kasvanud 70%.

Viimases Äripäeva Rikaste TOPis oli Oleg Gross 15. kohal. Tema ettevõtlusvara väärtuseks hindas toimetus 159 miljonit eurot.

Seotud lood

Taavet Hinrikus/Kristo Käärmann

Eesti kolmanda ükssarviku Wise asutajad. Viisid tänavu 7. juulil ettevõtte Londoni börsile, kus selle väärtuseks kujunes ligikaudu 10 miljardit eurot, tehes asutajatest esimesed Eesti miljardärid. Kümnendiga ehitasid Käärmann ja Hinrikus mitte üksnes Eesti hinnalisima, vaid ka Londoni börsi ja Euroopa väärtuslikuma tehnoloogiaettevõtte. Nüüd on võimalus ettevõtte tulevikku investeerida ka jaeinvestoril.

Taavet Hinrikus on Wise´i edu juba ka edasi kandnud, ettevõttes osalust vähendanud ja raha enam kui 100 kasvuettevõttesse, aga ka kinnisvarasse ning hariduse parandamiseks.

Viimases Äripäeva Rikaste TOPis olid Käärmann ja Hinrikus vastavalt I ja II kohal, ettevõtlusvara väärtuseks vastavalt 2,2 ja 1,5 miljardit eurot.

Seotud lood

Raul Kirjanen

Pelletikontserni Graanul Invest suuromanik ja ettevõtte käilakuju, kes müüs sel suvel oma pelletiärist 80% USA varahaldurile Apollo Management. Ülejäänud viiendik jagunes seniste omanike vahel ja Kirjanen on veendunud, et ettevõtte väärtus võiks järgmise kümnendi jooksul kasvada veel viis korda.

Viimases Äripäeva Rikaste TOPis oli Raul Kirjanen 597,6 miljoni euro suuruse ettevõtlusvaraga 4. kohal.

Seotud lood

Rain Lõhmus

Pangandusgrupi LHV asutaja ja suuromanik. Viimasel aastal on LHV kasvanud ja arenenud kiiresti, mida iseloomustavad ka Äripäeva TOP100 võitmine ja investorite rõõmustamine. Nimelt on LHV aktsia hind kerkinud aastaga 150% ja ulatub peaaegu 45 euroni.

LHV on aga viimase kümnendiga oluliselt kujundanud pangandusturgu ja senistest turuosalistelt kliente üle meelitanud. Samuti näidanud uute lahenduste, toodete, teenustega eeskuju ja olnud innovaator. Ambitsiooni jagub ka edaspidiseks ja LHV alustas tegevust ka Suurbritanniast, mille äri võib Eesti omaks suuremaks kasvada.

Rain Lõhmus on koostanud meeskonna, kes on pangagrupi heade tulemuste eest vastutavad.

Viimases Äripäeva Rikaste TOPis oli Rain Lõhmus 10. kohal. Tema ettevõtlusvara suuruseks hindas toimetus toona 297 miljonit eurot.

Seotud lood

Ruth Oltjer

Keemiatööstuse Chemi-Pharm asutaja, suuromanik ja juhataja. Ettevõtte ja selle meeskond kasutas pandeemia aasta võimaluse oskuslikult ära ning keemiatööstuse käive kasvas pandeemias ligi kolm ja kasum viiskümmend korda. Avati uus tootmishoone. Peagi saab Chemi-Pharmist ravimitööstus.

Viimases Äripäeva Rikaste TOPis oli Ruth Oltjer 397. kohal. Tema ettevõtlusvara väärtuseks oli 12,2 miljonit eurot.

Seotud lood

Martin ja Markus Villig

Eesti ühe tuntuma tehnoloogiaettevõtte Bolt asutajad. Ka kriisis kohanemise eeskuju, kui pandeemias ära kukkunud ärile paari nädalaga asendus leiti. Sel aastal kaasas ettevõte 600 miljonit eurot, millega kasvas ettevõtte väärtus enam kui nelja miljardi euroni.

Bolt tähistas tänavu kaheksandat sünnipäeva, selle teenuseid kasutab 100 miljonit inimest poolesajas riigis üle ilma.

Viimases Äripäeva Rikaste TOPis oli Markus 3. ja Martin 12. kohal. Nende ettevõtlusvara väärtus oli vastavalt 695 ja 234 miljonit eurot.

Hääleta siin

Kas tahad alati teada, kui Lääne-Virumaa Uudistes sel teemal kirjutatakse? Kasuta Minu Lääne-Virumaa funktsiooni ja vali märksõnad, mida oma personaalses uudiskirjas näha tahad.

Vaata veel

Meie koostööpartneriteks on

Liitu uudiskirjaga ja oledki kursis, mis Lääne-Virumaal toimub

Jaga meiega huvitavat infot!