Eesti laul: Rakvere juurtega bänd oli žürii lemmik

Autor: Lääne-Virumaa Uudised • 13. veebruar 2022
Jaga lugu

Eesti Laul 2022 võitja on Stefan looga "Hope", Minimal Wind ft. Elisabeth Tiffany jäid teiseks olles samal ajal ka rahvusvahelise žürii soosikud.

Minimal Wind ft. Elisabeth Tiffany. Elisabeth Tiffany on Rakvere neiu, kes õpib Viljandi kultuuriakadeemias muusikaproduktsiooni.
Autor: Õhtuleht

Žürii ja publiku häälte tulemusel valiti superfinaali: Stefan "Hope", Minimal Wind ft. Elisabeth Tiffany "What To Make Of This" ja Elysa "Fire". Kokku anti superfinaalis 57 472 häält.

Eesti Laulu võistlusel teise koha pälvinud ansambel Minimal Wind oli rahvusvahelise žürii lemmik. Rakvere neiu Elisabeth Tiffany Lepiku ja tema koolikaaslaste Paula Pajusaare ja Taavi-Hans Kõlari duo esitatud laulu puhul kiideti nende originaalsust, hindajate sõnutsi polnud tegemist tüüpilise eurolauluga.

Martin Sutton - ühendkuningriikide tuntud laulukirjutaja, produtsent ja muusik, kelle loodud heliplaate on müüdud miljoneid, kuldas eestlased otse eetris komplimentidega üle ja tegi neile ettepaneku koostööks. Sutton on salvestanud muusikat koos Celine Dioni, Backstreet Boysi, LeAnn Rimesi ja paljude teistega. Ta õpetab muusikat kirjutama enda loodud laulukirjutamise akadeemias.

Elisabeth Tiffani ema Aili Teedla on oma tütre üle väga uhke. "Pabistasin ka, aga teadsin, et Tiffany saab laval hästi hakkama," lisas ta.

Minimal Wind ft Elisabeth Tiffany loo autorid on Paula Pajusaar, Taavi-Hans Kõlar, Elisabeth Tiffany Lepik, Ralf Erik Kollom.

Kuula veel kord ka nende lugu:

Torinosse Eestit esindama Eurovisioonile sõidab aga tänavuse lauluvõistluse suurvõitja Stefan.

Võiduloo autorid on Stefan Airapetjan ja Karl-Ander Reismann.

Eesti Laulu lõplik järjekord

1. Stefan "Hope"

2. Minimal Wind ft. Elisabeth Tiffany "What To Make Of This"

3. Elysa "Fire"

4. Anna Sahlene "Champion"

5. Black Velvet "Sandra"

6. Andrei Zevakin feat. Grete Paia "Mis nüüd saab"

7. Ott Lepland "Aovalguses"

8. Elina Nechayeva "Remedy"

9. Stig Rästa "Interstellar"

10. Jaagup Tuisk "Kui vaid"

Kas tahad alati teada, kui Lääne-Virumaa Uudistes sel teemal kirjutatakse? Kasuta Minu Lääne-Virumaa funktsiooni ja vali märksõnad, mida oma personaalses uudiskirjas näha tahad.

Vaata veel

Meie koostööpartneriteks on

Liitu uudiskirjaga ja oledki kursis, mis Lääne-Virumaal toimub

Jaga meiega huvitavat infot!