1990ndate stiilis hinnatõus jääb mõneks ajaks püsima

Autor: Kristjan Pruul • 7. märts 2022
Ainult tellijale
Jaga lugu

Energia ja toiduainete veetud hinnatõusule ei ole leevendust loota, sest Ukraina sõda mõjutab otseselt mõlemat, samal ajal ei suuda rahatrükile pidurit tõmmata ka keskpank.

Toit on kahe kuuga kallinenud 8 protsendi võrra. Nii kiiret toiduainete hinnatõusu pole Eestis olnud alates 1990ndatest aastatest, mil praegust majandussüsteemi ehitati, märkis Swedbanki vanemanalüütik Liis Elmik.
Autor: Andras Kralla

"Hinnad tõusevad väga kiiresti," tõdes Swedbanki vanemanalüütik Liis Elmik veebruari inflatsioonistatistikat kommenteerides. Elmiku hinnangul jätkub väga kiire hinnatõus lähikuudel. "Märtsis tõusevad energiahinnad veelgi. Hoogsast hinnatõusust hoolimata on tarbimine seni tugevat kasvu näidanud, kuid järgmistel kuudel peaks tarbimise kasv aeglustuma, sest hinnad tõusevad sissetulekutest kiiremini ja ebakindlus tuleviku ees on kasvanud," ütles ta.

Sisu on kättesaadav ainult tellijale.
Lugemiseks logi sisse või vormista tellimus

Kas tahad alati teada, kui Lääne-Virumaa Uudistes sel teemal kirjutatakse? Kasuta Minu Lääne-Virumaa funktsiooni ja vali märksõnad, mida oma personaalses uudiskirjas näha tahad.

Vaata veel

Meie koostööpartneriteks on

Liitu uudiskirjaga ja oledki kursis, mis Lääne-Virumaal toimub

Jaga meiega huvitavat infot!