Põllumehel pole töö lõppemist karta

Autor: Andres Pulver • 12. mai 2022
Ainult tellijale
Jaga lugu

Mõnekümne meetri kaugusel põllul vurab suur virtsapütt, mis mullale rammu jagab. Nina ei tunne õhus midagi. „Hais on kaotatud raha,“ räägib osaühingu Voore Farm tegevjuht Henrik Klammer.

Põllud tahavad rammu ja läga on ikka see kõige parem.
Autor: Andres Pulver

Ning küsimus ei ole sugugi selles, et looduslikku põllurammu vaid näpuotsaga pandaks või tuul valelt poolt oleks. Hektarile läheb läga 30 tonni. Kaval masin paneb selle lihtsalt mulla sisse. Ja kui 20 tonni mahutav pütt kauguses terendavasse põllu teise otsa jõuab, on see tühi ning vajab täitmist.

Henrik Klammeri sõnul on kevad tänavu väga hiljaks jäänud. Aga eks me näe seda isegi. Ja vihma on vaja. Auto esiklaasile ilmub mõni üksik piisk. „Vihm tuleb ja korralik,“ teab Klammer.

Radaripilt on selgeks tehtud. Ning natuke varem helistasid mehed, kes Voore masinatega Haapsalu kandis tööl, et seal sadanud nii kõvasti, et töö tuli katki jätta.

Sisu on kättesaadav ainult tellijale.
Lugemiseks logi sisse või vormista tellimus

Kas tahad alati teada, kui Lääne-Virumaa Uudistes sel teemal kirjutatakse? Kasuta Minu Lääne-Virumaa funktsiooni ja vali märksõnad, mida oma personaalses uudiskirjas näha tahad.

Vaata veel

Meie koostööpartneriteks on

Liitu uudiskirjaga ja oledki kursis, mis Lääne-Virumaal toimub

Jaga meiega huvitavat infot!