Väike-Maarja vabadussamba puhastamine läheneb lõpule

Autor: Lääne-Virumaa Uudised • 23. mai 2022
Ainult tellijale
Jaga lugu

Simuna Muinsuskaitse Seltsi eestvedamisel teostatakse täna Väike-Maarja Vabadussõja mälestussamba puhastus- ja hooldustöid.

Väike-Maarja vabadussõja mälestussammast puhastab restauraator Paul Uibopuu.
Autor: Kristel Kitsing

Töid teostab restauraator Paul Uibopuu OÜ-st Restitutor ja ettevõtmist toetavad Eesti sõjamuuseum – kindral Laidoneri muuseum, Väike-Maarja vallavalitsus, EELK Väike-Maarja kogudus ja Liinemõisa OÜ.

Väike-Maarja keeletammikus asuv Vabadussõja mälestussammas on pühendatud Väike-Maarja kihelkonna 124 mehele, kes said surma Esimeses maailmasõjas ja Eesti Vabadussõjas. 14. juunil 1925. aastal avatud mälestussamba autoriteks on Tartu kiviraidurid Jugar ja Hütt. Väike-Maarjasse püstitatud sammas oli üks suuremaid Vabadussõja mälestussambaid.

Mälestussammas lõhuti täitevkomitee korraldusel 25. novembril 1940. aastal. Saksa okupatsiooni ajal, 21. oktoobril 1942. aastal, mälestussammas taastati. 1944. aasta sügisel purustati sammas uuesti.

Sisu on kättesaadav ainult tellijale.
Lugemiseks logi sisse või vormista tellimus

Kas tahad alati teada, kui Lääne-Virumaa Uudistes sel teemal kirjutatakse? Kasuta Minu Lääne-Virumaa funktsiooni ja vali märksõnad, mida oma personaalses uudiskirjas näha tahad.

Vaata veel

Meie koostööpartneriteks on

Liitu uudiskirjaga ja oledki kursis, mis Lääne-Virumaal toimub

Jaga meiega huvitavat infot!