Terve suguvõsa arhitekte

Autor: Andres Pulver • 1. juuni 2022
Ainult tellijale
Jaga lugu

1819. aasta juunikuu esimesel päeval sündis Vohnja mõisas 19. sajandi üks olulisemaid arhitekte ja arhitektide õpetajaid Venemaal Rudolf von Bernhard.

Rudolf von Bernhard.
Autor: Vikipeedia

Arvata on, et Rudolfi arhitektist isa Gotthilf Benjamin Bernhard oli seotud Vohnja praeguse mõisahoone ehitamisega ja just seetõttu sündiski poiss Vohnjas. Igal juhul on Vohnja mõisahoone valminud 1820. aastatel.

Koolis käis noor Rudolf von Bernhard Tallinnas ning töötas seejärel kirjutajana Eestimaa kuberneri kantseleis, õhtuti õppis aga joonistamist ja joonestamist. 1839. aastal asus ta õppima Peterburi kunstiakadeemiasse, seejärel suundus aga 1843. aastal Peterburi ehituskooli, mille lõpetas 1846. aastal kuldmedaliga.

Pärast diplomi omandamist töötas ta mitmes riigiametis arhitektina. Laiema tuntuse pälvis ta Venemaa tehnikaringkondades oma uurimistööga ühe Peterburi kiriku kokkuvarisemise põhjuste kohta.

Sisu on kättesaadav ainult tellijale.
Lugemiseks logi sisse või vormista tellimus

Kas tahad alati teada, kui Lääne-Virumaa Uudistes sel teemal kirjutatakse? Kasuta Minu Lääne-Virumaa funktsiooni ja vali märksõnad, mida oma personaalses uudiskirjas näha tahad.

Vaata veel

Meie koostööpartneriteks on

Liitu uudiskirjaga ja oledki kursis, mis Lääne-Virumaal toimub

Jaga meiega huvitavat infot!