Oksjonil müüakse Toomas Suumani lemmikut - Harley-Davidsoni

Autor: Lääne-Virumaa Uudised • 8. juuni 2022
Jaga lugu

17. juunil kell 19 toimub Toomas Suumani motooksjon. Mai keskpaigas taevastele teedele lahkunud Rakvere teatri näitleja isiklikest asjadest on oksjonil lisaks Harley-Davidsonile pakkumisel ka kiivrid, nahksed sõidupüksid ja -jope, saapad ning nuga.

Toomas Suumani abikaasa Hille Suuman kirjutab: "Toomas oli tsiklimees. See viimane oli tal juba neljas. Ta armastas seda tsiklit. Ta ütles, et lõpuks ta saab aru, mis see õige tunne on, mida peab tundma. Kui kõik on õige: hääl, hoog, tuul, tee ja taevas.

Eelmisel suvel sai ta selle ratta kätte. Sõita sai, aga talle tundus, et vähe. Kui ta tsikli Aurumisse talvekorterisse viis, jäi ta kannatamatult uut suve ootama. Siis sai ta diagnoosi.

See ei löönud teda oluliselt rivist välja. Kes jõudsid näha, need teavad, et oma võimsamad rollid kogu elutöö perspektiivis tegi ta just sellel talvel.

Teatriga oli tal armastuse-vihkamise suhe. Ta nägi võimalusi, aga et "sellest nii vähe on teie lauludes", siis lõpuks ta natuke tüdis. Tsikliga oli hoopis teine lugu. Tsikkel ei valeta, tee on alati aus. Sealt sai ta oma rõõmu ja selle tühjuse, mida ta nii igatses ja palus. Ta lootis kõigest hingest elada suveni, et veel korrakski oma uue ja võrreldamatult parima tsikli selga istuda. Siis algas sõda. Äkitselt oli kõik tühine, mõttetu. Ei lohutanud vähimalgi määral, et "mul on kogu aeg õigus olnud, Sassil oli kogu aeg õigus". Ta tahtis midagi teha, minna rindele, minna vene saatkonna ette, sõita lihtsalt piirile ...

Tegelikult ei suutnud ta siis enam autoni kõndidagi. Annetasime, kuhu saime. Eriti liigutas teda Johanna-Maria sõnavõtt riigikogu ees. Kui Trad.Attack oma versiooni Lodjapuu-laulust tegi, siis ta lihtsalt nuttis.

See oksjon on Toomase viimane võimalus midagi teha. Palun aidake ka. Tema suurim soov seoses selle tsikliga oli, et sellega sõidetaks. Pikalt, palju ja rõõmuga."

Oksjon leiab aset 17. juunil kell 19 Aurum21 OÜ-s, aadressil Rakvere, Nortsu tee 2.

Saadud tulust pool läheb Ukraina sõja toetuseks. Oksjoni viib läbi Hannes Võrno. Õhtu lõpetab ansambel Mandoterror.

14. mail lahkus meie hulgast pärast rasket haigust Rakvere teatri näitleja ja lavastaja Toomas Suuman. Toomas Suuman sündis 1956. aastal Rakveres. 1978. a. lõpetas ta Tallinna Riikliku Konservatooriumi lavakunstikateedri 8. lennu. Aastatel 1978-1980 oli Toomas Suuman näitleja Vanemuises ja viimased 42-aastat töötas näitleja ja lavastajana Rakvere teatris. Suuman on mänginud mitmetes Eesti filmides ja teleseriaalides, samuti tegutsenud näitekirjanikuna. Näitleja viimaseks rolliks jäi Roote lavastuses "Kasvatushoone”.

Vaata rohkem SIIT.

Kas tahad alati teada, kui Lääne-Virumaa Uudistes sel teemal kirjutatakse? Kasuta Minu Lääne-Virumaa funktsiooni ja vali märksõnad, mida oma personaalses uudiskirjas näha tahad.

Vaata veel

Meie koostööpartneriteks on

Liitu uudiskirjaga ja oledki kursis, mis Lääne-Virumaal toimub

Jaga meiega huvitavat infot!