„Käi kuradile“ konkursilood ootavad lugejate hinnangut

Autor: Katrin Kivi • 14. juuni 2022
Jaga lugu

Lääne-Virumaa Uudiste arvamuslugude konkursile „Käi kuradile“ laekus hulganisti eriilmelisi töid, milles pöörati tähelepanu ühiskonna kitsaskohtadele, ent tuli ette ka kirjatükke, kus heideti valgust inimese sisekosmosele ja arutleti kõrgemate kvaliteetide poole püüdlemise üle.

Ühtekokku osales konkursil 12 kirjutajat, esitati 13 arvamuslugu. Kirjutajate seas oli nii nimekaid ühiskonnategelasi kui vähem tuntuid arvamuse avaldajaid.

Näiteks endine minister, praegune Rakvere linnavolikogu liige Marko Pomerants läkitas konkursile koguni kaks lugu. Üks neist kutsus kriitiliselt üle vaatama kõikvõimalike töö- ja muude koosolekute formaati ja küsima, kas need kõik end ka tingimata õigustavad. Teises avab Pomerants enda isikliku nn Gazpromi pahanduse telgitaguseid.

„Esiteks, sest mulle ei meeldi silmakirjalikkus. Teiseks raha pärast ja kolmandaks seetõttu, et on olemas inimesed, kelle pisarad mulle korda lähevad,“ põhjendas Pomerants konkursil osalemist.

Pomerants polnud sugugi ainuke prominentne isik meie konkursil. Osales ka kirjanik ja ettevõtja Pamela Maran, kes üllatas lugejat põneva vaatenurgaga, mängides loovalt sõnade tähendusega. Oma tuntud headuses pakkus esseistliku lähenemislaadiga filosoofilise kirjatööd lugeda endine Virumaa Teataja peatoimetaja, praegune EKRE pressinõunik Aarne Mäe.

Kes on kursis Lääne-Virumaa kirjutajatega, siis nende jaoks on ilmselt tuttavad ka Ülle Kask, kes on kirjutanud hulganisti kaastöid nii nädalalehele Kuulutaja kui teistele meediaväljaannetele, ja endine Rakvere linnavalitsuse pressiesindaja Jaanus Nurmoja, kes on kogunud tuntust kodanikupalga idee eest seisjana. Konkursil saadab Ülle Kask kuradile vanaduse, kui see peab lõppema viletsuses. Nurmoja aga nõuab eestlasele kodanikupalka, kuid kahtleb, mida kuradile saata.

Konkursist võttis osa ka Laura Jamsja, kes teeb kriitikat bussiliiklusele. Rauno Uusleer saadab kuradile ajateenistusest kõrvale hiilivaid Eesti noori. Kogu maailmakorralduse saadab kuradile Tiina Larionov, kelle hoogne satiiriline tekst lugejat lõbustab, ent eeldatavasti ka meie praeguse elu tragikoomika üle mõtlema paneb.

Ave Seinpare saadab pikalt päikese, Katre Haasma aga kultuurihuvilised vinguviiulid. Tõsiste teemadega tuli konkursile Jüri Kalvet, kes kutsub ajaloorännakule, jagades muuhulgas oma isa mälestusi Teisest maailmasõjast. Selle, kuidas Eesti meedia kajastab Ukraina sõda, saadab oma kirjatöös kuradile Vladimir Redpap.

Kindlasti ei saa mainimata jätta pereterapeut Velli Ehasalu, kes tekitas oma otsekohese kirjatööga tormi terves Eestis. Temal ajavad harja punaseks lapsikud täiskasvanud, kelle olemust ta oma võistlustöös värvikalt kirjeldab, tuues samas välja täiskasvanud inimese eeldatavad loomuomadused.

Velli Ehasalu lugu on tänaseks lugenud enam kui 6000 inimest. Ka autor ise ütleb, et on saanud ohtralt tagasisidet. Ehasalu sõnul kõnetas teda näiteks Haapsalus talle tundmatu inimene, kes tahtis jagada oma mõtteid avaldatud loost.

Hea lugeja, milline on Sinu lemmik? Palun aita meil valida välja parimatest parimad.

Oma hääle saad anda „Käi kuradile“ maandumislehel, kust leiad kõik konkursil osalevad arvamuslood.

Lugejate hääletus kestab kuni 20. juuni südaööni. Seejärel lüüakse kokku lugejate ja žürii arvamused. Võitja kuulutame välja 22. juunil.

Hääletada saab SIIN

Kas tahad alati teada, kui Lääne-Virumaa Uudistes sel teemal kirjutatakse? Kasuta Minu Lääne-Virumaa funktsiooni ja vali märksõnad, mida oma personaalses uudiskirjas näha tahad.

Vaata veel

Meie koostööpartneriteks on

Liitu uudiskirjaga ja oledki kursis, mis Lääne-Virumaal toimub

Jaga meiega huvitavat infot!