Rammunaisi oli võistlustules meestest rohkem

Autor: Rahel Lepp • 23. juuni 2022
Ainult tellijale
Jaga lugu

Jaaniõhtul rammukatsumine on eestlastel olnud ammuseks traditsiooniks. Kui vanasti veeti vägikaigast, siis tänapäeval selgitatakse tihti kõige kõvema rammuga mees välja jaaniõhtu pidustuste käigus. Laekveres kiirustati tänavu nii jaanitule süütamisega kui kõige võimsama mehe ja naise väljaselgitamisega - sealtkandi kõige esimene ametlik rammumees ja rammunaine selgusid juba teisipäeval.

Kleenuke Reili Bachaus tegi nii mõnelegi kaasvõistlejale silmad ette.
Autor: Rahel Lepp

“Kõige tähtsam on sangpommi endale mitte pähe pillata,” sõnas naabritele appi tulnud Väike-Maarja mees – igapäevaselt Väike-Maarja muuseumi direktorina leiba teeniv Edgar Tammus, kes üritust vedas ja võistlejaid – viit meest, kaht noorukit ja seitset naist - ergutas. Osalejate seas oli naisi ja mehi igas kaalukategoorias, aga kaalu peale keegi astuma ei pidanud; noorukitel ja naistel olid tõstetavad ja lükatavad raskused küll veidi väiksemad kui meestel.

Sisu on kättesaadav ainult tellijale.
Lugemiseks logi sisse või vormista tellimus

Vormista Lääne-Virumaa Uudiste digitellimus ja saad:

  • Ühe tasuta lisakasutaja
  • Ligipääsu kogu tasulisele sisule
  • Kord nädalas ilmuva uudiskirja

Tellimust saab katkestada kuni kaks tööpäeva enne järgmist maksetähtaega

Kas tahad alati teada, kui Lääne-Virumaa Uudistes sel teemal kirjutatakse? Kasuta Minu Lääne-Virumaa funktsiooni ja vali märksõnad, mida oma personaalses uudiskirjas näha tahad.

Vaata veel

Liitu uudiskirjaga ja oledki kursis, mis Lääne-Virumaal toimub

Jaga meiega huvitavat infot!