Reedel avatakse Vao tornlinnuses fotonäitus

Autor: Lääne-Virumaa Uudised • 4. august 2022
Jaga lugu

Reedel, 5. augustil kell 18 avatakse Vao tornlinnuses uus püsinäitus, mis räägib loo tornlinnuse ja Vao küla valitsejate ajaloost ning kus näeb fotograaf Gerli Toomingu jäädvustusi Vaos toimunud „Apteeker Melchiori“ triloogia filmivõtetelt.

Foto Apteeker Melchiori teisest filmist.
Autor: Robert Lang

Kui tavaliselt on Vao tornlinnus suletud ning muuseumi saab külastada vaid etteteatamisel ja tasu eest, siis reedesele näituse avamisele on oodatud kõik huvilised ning sissepääs on tasuta. Näituse avab Väike-Maarja muuseumi juhataja Edgar Tammus, kohale tuleb ka „Apteeker Melchiori“ triloogia tootmisjuht Olga Hartšuk.

Olga Hartšuki sõnul on Vao näituse avamine hea sissejuhatus filmitriloogia teise osa „Apteeker Melchior. Viirastus“ esilinastumisele. Filmivõtted Vao tornlinnuses toimusid kaks aastat tagasi, 2020. a augustis. Triloogia kolm mängufilmi jõuavad kinolinale tänavu.

„Vao tornlinnus oli filmitootjate jaoks põnev avastus, kus paljud Eesti inimesed veel käinud ei ole. Lavastasime seal stseenid rüütel Clingenstaini ja munk Wunbaldi kambris, Dominiiklaste kloostris ja kullassepp Casendorpe keldris,“ tõi Olga Hartšuk välja.

Triloogia esimest mängufilmi „Apteeker Melchior“ on kinodes vaatamas käinud juba üle 122 000 inimese ning film linastub endiselt kinodes üle Eesti. Hartšuki sõnul on taasiseseisvunud Eestis toodetud vaid 11 sellist filmi, mis on ületanud 100 000 vaataja piiri.

Triloogia teise osa „Apteeker Melchior. Viirastus“ pidulik esilinastus toimub Tallinnas Ülemiste Apollo kinos 15. augustil algusega kell 18.30. Film on kinokavades üle Eesti alates 19. augustist ning suuremates kinodes on juba müügil piletid eelseanssidele.

Vao tornlinnuse uue püsinäituse avamispäeval, 5. augustil kell 18 on sissepääs kõigile huvilistele tasuta. Näituse edaspidiseks uudistamiseks tuleb soovist teada anda Väike-Maarja muuseumi telefonil 326 1625 või aadressil [email protected] ning soetada 1-eurone pilet. Vao tornlinnuse uus püsinäitus valmis Eesti Kultuurkapitali toel.

Kas tahad alati teada, kui Lääne-Virumaa Uudistes sel teemal kirjutatakse? Kasuta Minu Lääne-Virumaa funktsiooni ja vali märksõnad, mida oma personaalses uudiskirjas näha tahad.

Vaata veel

Meie koostööpartneriteks on

Liitu uudiskirjaga ja oledki kursis, mis Lääne-Virumaal toimub

Jaga meiega huvitavat infot!