Kunda jõest leiti uppunud mees

Autor: Lääne-Virumaa Uudised • 26. august 2022
Jaga lugu
Foto on illustreeriv.
Autor: Unsplash

Eile, 25. augusti õhtul leiti Vinni vallas Võhu külas Kunda jõe kaldalt 67-aastase mehe surnukeha.

25. augustil kell 18.50 teatati Häirekeskusele Lääne-Viru maakonnas Vinni vallas Võhu külas Kunda jõe kaldalt madalast veest leitud mehe surnukehast. Uppunu oli üleriietest. Surnukeha saadeti kohtuarstlikule lahangule.

Sel aastal on veekogudes uppunud juba 27 inimest.

Päästeameti hinnangul on peamisteks uppumissurmade põhjusteks nõrk ujumisoskus, tervislik seisund, alkohol, ujumine selleks mitte ette nähtud kohas, ujumine juhuslike vee peal hoidvate esemetega, paadisõidu eeskirjade rikkumine ja järelevalve puudumine.

Eestis juhtunud veeõnnetustest poolte põhjuseks on olnud kahjuks alkohol. Päästeameti, transpordiamet ning politsei- ja piirivalveameti ühiskampaania „Sul on selgroogu!“ kutsub inimesi märkama alkoholiga kaasnevat riskikäitumist ja annab praktilist nõu, kuidas kriitilisel hetkel takistada joobeseisundis kaaslast ujuma minemast või rooli istumast. Vaata ka teavituskampaania eesti- ja venekeelset kodulehte selgroog.ee.

Kas tahad alati teada, kui Lääne-Virumaa Uudistes sel teemal kirjutatakse? Kasuta Minu Lääne-Virumaa funktsiooni ja vali märksõnad, mida oma personaalses uudiskirjas näha tahad.

Vaata veel

Meie koostööpartneriteks on

Liitu uudiskirjaga ja oledki kursis, mis Lääne-Virumaal toimub

Jaga meiega huvitavat infot!