Kadrina koolipoisid meisterdasid vahva helkuripuu

Autor: Lääne-Virumaa Uudised • 12. november 2022
Jaga lugu
Kadrina koolimajja sisenejaid võtab uksel vastu omapärane helkuripuu.
Autor: Kadrina Vallavalitsus

Kadrina keskkooli 7a klassi noormehed Otto Truu ja Martti Soini meisterdasid valmis ülivahva helkuripuu, mis tervitab kõiki kooli peaukse ees.

Helkuripuu on ehitud mõistagi erisuguste helkuritega, mida iga mööduja saab kaasa haarata, kui endal, pereliikmel, sugulasel, sõbral, kellel iganes,on maailma lihtsaim turvavarustus puudu. Ikka selleks, et olla liigeldes nähtav - meil ikkagi pole enam mitte ainult ööd mustad, vaid terve päevad.

Kui kellelgi juhtub olema posu helkureid, mis koguvad sahtlipõhjas tolmu, siis võib minna nendega ka ise helkuripuud ehtima. Siiski tuleb olla kriitilise pilguga, et helkiv pind poleks tuhmunud ja täidaks enda eesmärki.

Helkuripuu tegid valmis Otto Truu ja Martti Soini.
Autor: Kadrina Vallavalitsus

Toredate okastega helkuripuu valmistamiseks kasutati olemasolevat materjali koolist, kuid õla pani alla ka osaühing Pixner, kes jagas lahkelt puidust detaile, millega loodi kuusepuu siluett.

Juurde veel rohkelt tüübleid, spreivärvi, uhke pleksklaasist laseriga välja lõigatud silt ja muidugi ka tööõpetuse õpetaja Karl Meose juhendavad sõnad ning nii see äge puu valmis saigi.

Kas tahad alati teada, kui Lääne-Virumaa Uudistes sel teemal kirjutatakse? Kasuta Minu Lääne-Virumaa funktsiooni ja vali märksõnad, mida oma personaalses uudiskirjas näha tahad.

Vaata veel

Meie koostööpartneriteks on

Liitu uudiskirjaga ja oledki kursis, mis Lääne-Virumaal toimub

Jaga meiega huvitavat infot!