Koleda kuuseheki asendab pihlakaallee

Autor: Lääne-Virumaa Uudised • 8. veebruar 2023
Jaga lugu
Kuuseheki asendab pihlakaallee koos lillepeenarde, männisalu ja pinkidega.
Autor: Kadrina Vallavalitsus

Tänasest kuni järgmise nädala lõpuni võetakse Kadrinas maha Rakvere tee ääres olev kuusehekk.

Vallavalitsus otsustas heki eemaldada, sest suurem osa puudest on haiged, kuivamisjärgus või juba kuivanud.

Puude langetamise teostab 8.-20. veebruarini väikehanke võitnud NR Teenused OÜ, mida esindab Raido Nagel. Kännud juurib pärast raietööde lõppu Lääne-Viru jäätmekeskus.

Ühtlasi võib heki mahavõtmine leevendada ka elanikke häirinud künnivareste probleemi, kes antud puude okstel pesitsenud on.

Visuaalselt saab Rakvere tee äärne ala värskendatud ilme uue kõrghaljastuse näol. Haljastusprojekti koostas Kadrina keskosa planeeringu konkursi võitnud Ambient Design OÜ arvestusega, et kaks ala sobituvad tulevikus omavahel kokku, luues ühtse terviku.

Uue haljastuses rajamine on plaanis tänavu kevadel. Projekt näeb ette, et kuuseheki asemel ja selle läheduses saab olema ilus männisalu, valge pihlaka allee, püsikute peenar, mis pakub mitmekesist looduskeskkonda putukatele ning mõeldud on ka jalakäijatele - haljastuses on oma osa pinkidel, kus jalga puhata.

Kas tahad alati teada, kui Lääne-Virumaa Uudistes sel teemal kirjutatakse? Kasuta Minu Lääne-Virumaa funktsiooni ja vali märksõnad, mida oma personaalses uudiskirjas näha tahad.

Vaata veel

Meie koostööpartneriteks on

Liitu uudiskirjaga ja oledki kursis, mis Lääne-Virumaal toimub

Jaga meiega huvitavat infot!