Arhitekt, kellest sai hoopis näitleja

Autor: Andres Pulver • 20. märts 2023
Ainult tellijale
Jaga lugu
Hugo Laur ja Betty Kuuskemaa 1925. aastal Estonias L. Luntzi "Lindpriis".
Autor: Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum

Käru küla oli vanasti hirmpikk soolikas, mis lookles metsade vahel kilomeetrite ulatuses. Küla lõunatipus asus Kuremaa mõisa metsavahi talu Maikoja, kus täpselt 130 aastat tagasi ehk 20. märtsil 1893. aastal sündis poisslaps, kes sai nimeks Hugo Johannes Laur.

Maikojal oli oma aja kohta suur raamatukogu ja ema abiga sai väike Hugo lugemise selgeks juba mitu aastat enne külakooli minekut.

Hugo Lauri esimene ülesastumine toimus Laiuse kihelkonnakoolis. Ajaleht Esmaspäev kirjutas 20. aprillil 1940: „Ta luges hulga inimeste ees peast ühe loo „Kalevipojast“. Esimest korda nägi ta päris näitemängu Salla rahvamajas. See oli: „Loreida, ehk metsakuninga tütar“.

See tükk jättis temasse nii mõjusa mulje, et ta kodus, aidatrepil, hakkas kohe ise näitemängu tegema. Ise oli autor ja esinäitleja. Abinäitlejad olid karjapoiss ja naabri peretütar. Kui neid käepärast ei olnud. mängis ta üksi kõiki osi.

Sisu on kättesaadav ainult tellijale.
Lugemiseks logi sisse või vormista tellimus

Vormista Lääne-Virumaa Uudiste digitellimus ja saad:

  • Ühe tasuta lisakasutaja
  • Ligipääsu kogu tasulisele sisule
  • Kord nädalas ilmuva uudiskirja

Tellimust saab katkestada kuni kaks tööpäeva enne järgmist maksetähtaega

Kas tahad alati teada, kui Lääne-Virumaa Uudistes sel teemal kirjutatakse? Kasuta Minu Lääne-Virumaa funktsiooni ja vali märksõnad, mida oma personaalses uudiskirjas näha tahad.

Vaata veel

Liitu uudiskirjaga ja oledki kursis, mis Lääne-Virumaal toimub

Jaga meiega huvitavat infot!