Rakveres loodud usulahku süüdistati riigivastasuses ja kõlblusetuses

Autor: Andres Pulver • 29. aprill 2023
Ainult tellijale
Jaga lugu
Õed Herta Helendi (vasakult), Natalie Smirnoff ja Meeta Orav.
Autor: Ühendus Kristuses

1932. aastal loodi Rakveres Vene emigrantide poolt usulahk "Ühendus Kristuses". Kunderi 1 tegutsenud kogudust süüdistati vaat et sajas surmapatus, aga läbi viidud uurimine suurt midagi ei tõestanud.

Ainsana suudeti neile süüks panna perekonnaelu lõhkumist. Aga ajaleht Virulane sedastas 29. aprillil 1933 juurdlusest kokkuvõtteid tehes, et siiski on tegemist hädaohtliku usuliikumisega.

Aga anname sõna omaaegsele ajakirjanikule: „Mõni aeg tagasi alustati Rakveres kohtu-siseministri korraldusel kriminaalpolitsei poolt juurdlust siin tegutseva usulahu „Ühendus Kristuses“ kohta, kelle peale esitati ametivõimudele kaebus riigivastases tegevuses, perekonnaelu lõhkumises ja ebakõlblise elu levitamises.

Nüüd on jõutud juurdlusega lõpule, kusjuures eeltoodud süüdistustest on ametivõimudel raske kinni pidada. Ainsa süüdistusena esineb vast perekonnaelu lõhkumine, kuna on selgunud, et usulahus tegelevad inimesed on sattunud teravasse vastollu oma perekonnaasjadega.

Võimalik, et viimase asjaolu kõrvaldamiseks on kohtu-siseminister sunnitud tegema oma järeldust usulahu juhtide, Mihail ja Natalie Smirnoffide kohta.

Sisu on kättesaadav ainult tellijale.
Lugemiseks logi sisse või vormista tellimus

Vormista Lääne-Virumaa Uudiste digitellimus ja saad:

  • Ühe tasuta lisakasutaja
  • Ligipääsu kogu tasulisele sisule
  • Kord nädalas ilmuva uudiskirja

Tellimust saab katkestada kuni kaks tööpäeva enne järgmist maksetähtaega

Kas tahad alati teada, kui Lääne-Virumaa Uudistes sel teemal kirjutatakse? Kasuta Minu Lääne-Virumaa funktsiooni ja vali märksõnad, mida oma personaalses uudiskirjas näha tahad.

Vaata veel

Liitu uudiskirjaga ja oledki kursis, mis Lääne-Virumaal toimub

Jaga meiega huvitavat infot!